Sobota, 23 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Kongres E(x)plory tym razem online

Data publikacji: 16 sierpnia 2020 r. 11:49
Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2020 r. 11:55
Kongres E(x)plory tym razem online
 

X Kongres E(x)plory „Edukacja dla innowacji. Innowacje w edukacji” odbędzie się w dniach 24-25 września 2020 roku. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju w tym roku odbędzie się on online.

Organizatorzy Kongresu - Zespół Fundacji Zaawansowanych Technologii - podjęli decyzję o zmianie formuły wydarzenia z powodu panującej epidemii koronawirusa. Dlatego  warsztaty zostaną przekształcone w internetowe webinaria. Podczas nich eksperci odpowiedzą na pytania dotyczące współczesnej szkoły. Na jakie innowacje czeka dzisiejsza edukacja, aby mogła zapewnić dzieciom zdrowy i harmonijny rozwój? Czego potrzebują dzieci aby chcieć poznawać, rozwijać się i szukać? Czy na pewno innowacyjna szkoła to ta, gdzie na ścianach wiszą interaktywne tablice, a zadania domowe dzieci odrabiają na internetowych platformach?

Jak wziąć udział w Kongresie E(x)plory

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja, która odbywa się drogą elektroniczną przez stronę internetową www.kongres.explory.pl. Na wirtualnej platformie uczestnicy spotkają się m.in. z: dr. Markiem Kaczmarzykiem, biologiem, neurodydaktykiem i memetykiem; Anną Szulc, autorką książki „Nowa szkoła”); Janem Wróblem z Zespołu Szkół Bednarska; Marianną Kłosińską z Fundacji Bullerbyn; Jędrzejem Witkowskim z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przyjrzą się oni dzisiejszej szkole. Temu, czy to co oferuje swoim uczniom jest na pewno tym, czego potrzebują do pogłębiania wiedzy i rozwijania pasji. Do zbudowania pewności siebie i osiągnięcia samodzielności. Pokażemy modele alternatywnej edukacji, na które decyduje się coraz więcej rodziców. Zastanowimy się skąd bierze się ich popularność? Czego szukają tam i dorośli i dzieci. Może jest szansa przenieść to coś do szkoły systemowej? Zakres tematyczny wystąpień: Modele edukacji alternatywnej: szkoła demokratyczna, szkoła waldorfska, szkoła fińska, szkoła leśna (założenia, cele, sposoby realizacji). Przykłady praktycznych zastosować metod alternatywnych. Myślenie wizualne, plan daltoński, tutoring. Ograniczenia edukacyjne wynikające z podstawy programowej. Pomysły na alternatywne podejście. Wpływ stresu na mózg dziecka.

Konkurs Naukowy E(x)plory

Pełen program wydarzenia znajduje się na stronie www.kongres.explory.pl.

Projekt jest rozbudowany, towarzyszy mu Konkurs Naukowy E(x)plory dla młodzieży. Jeszcze nie wiadomo, jak zostanie on zorganizowany w tym roku. Dotychczas polegał on na tym, że młodzi naukowcy i wynalazcy w miesiącach jesienno-zimowych mogli zgłaszać swoje projekty badawcze, aby zdobyć prestiżowe nagrody: stypendia naukowe, wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy i targi naukowe dla młodzieży, staże w uznanych placówkach badawczych oraz programy mentoringowe. Partnerem konkursu jest rokrocznie Technopark Pomerania w Szczecinie, a organizatorem  Fundacja Zaawansowanych Technologii, która zajmuje się promowaniem kultury naukowej i wspieraniem młodych polskich naukowców w kraju i za granicą.©℗

Elżbieta KUBERA

Na zdjęciu: Projekt jest rozbudowany, towarzyszy mu Konkurs Naukowy E(x)plory dla młodzieży.

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA