sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Nauka > Kierunek lekarski przeżywa oblężenie

Kierunek lekarski przeżywa oblężenie

Kierunek lekarski przeżywa oblężenie
Data publikacji: 2019-07-23 21:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 1858 404454

O jedno miejsce na kierunku lekarskim na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym walczy prawie dwunastu kandydatów. Ponad jedenastu bije się o miejsce na kierunku lekarsko - dentystycznym. To od lat najbardziej oblegane studia w całym naszym regionie.

- Wyniki są naprawdę świetne, choć nie jest to rekord. Bywało, że odnotowywaliśmy podobne wyniki podczas poprzednich naborów - opowiada Kinga Brandys, rzecznik uczelni. - Dla porównania: na kierunku lekarskim na Śląskim Uniwersytecie Medycznym jest siedmiu kandydatów na miejsce. Przebijamy ich prawie ponad dwukrotnie.

Popularnością cieszy się także farmacja, na którą PUM rekrutuje po raz drugi. Liczba osób na miejsce to 6,48.

- Myślę, że tak dobry nabór to efekt pozytywnych informacji o naszej uczelni z ostatnich miesięcy - dodaje Kinga Brandys. - Rozbudowujemy się. Zbudowaliśmy bardzo nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych. Powstaną kolejne nowoczesne jednostki. Warto u nas studiować.

Zakończył się już nabór na analityce medycznej, kosmetologii, dietetyce, fizjoterapii. Za to nadal trwa na pozostałe kierunki na studia pierwszego stopnia, takie jak: higiena dentystyczna, biotechnologia-specjalność biotechnologia medyczna, administracja i zarządzanie w ochronie zdrowia, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne oraz jednolite studia magisterskie o kierunku psychologia zdrowia. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Mariusz
Uważam ze ktoś z rzadu powinen przyjrzeć się rekrutacji na te studia. Oczywistym jest, że tzw pewniacy maja wejście bez uczciwej punktacji, a testy znają wcześniej. Jesli brak jest lekarzy dajmy młodzieży kształcić sie na lekarzy, otworzyć powinno się miejsca na specjalności kutych brakuje a na wstępie podpisać zobowiązanie pracy po studiach przez co najmniej 15 lat dla naszego kraju. Szmundakow i nieuki z innych państw chodzą na tę sama uczelnie tylko dlatego że ich rządy opłacają im te studia. Myśle ze nasz kraj stać na to byśmy mieli dobra kadrę lekarska niekoniecznie po znajomosci.
2019-08-05 18:37:25
rerik
czy dalej obowiazuja narzucone przez sitwy "limity" przyjec na studia? Ilu studentow rocznie jest w stanie przyjac i wyksztalcic uczelnia? Ilu lekarzy brakuje na rynku? Kiedy uczelnie dostasuja sie do wymagan rynku i zaczna przyjmowac i ksztalcic odpowiednie liczby lekarzy?
2019-07-30 05:36:41
rerik
Wielu chetnych to dobrze. Ilu jeszcze lekarzy brakuje w Polsce ? Ilu rocznie jest w stanie wyksztalcic uczelnia? Czy dalej obowiazuja wziete z sufitu "limity" przyjec?
2019-07-30 05:33:48
Matura
Od lat nie ma testów. Liczą się wyniki matury.
2019-07-26 11:35:48
boleśni doświadczony
Przyjmowani są przede wszystkim tylko swoi i ewentualnie ci, którzy wykazujący cechy łatwego dostosowania się do nieetycznego życia kastowego-lekarzy nadludzi. Jeżeli Naród tej patologii nie odrzuci biada zwykłym ludziom
2019-07-24 13:20:55
JK
Od lat , niektórzy znali testy egzaminacyjne wcześniej.
2019-07-24 06:18:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie