środa, 08 kwietnia 2020.
Strona główna > Nauka > Dla licealistów i studentów

Dla licealistów i studentów

Dla licealistów i studentów
Data publikacji: 2016-04-11 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1683 127719

Wykłady, warsztaty, a nawet gra miejska - te i wiele innych wydarzeń zaplanowano podczas II Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej. Odbywa się on na Uniwersytecie Szczecińskim oraz w szczecińskich liceach.

- Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej organizujemy z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej. Włączyły się uniwersytety z całej Polski, które prowadzą kierunek praca socjalna, patronat honorowy objęła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej - powiedziała prof. dr hab. Barbara Kromolicka, dziekan Wydziału Humanistycznego US. - Chcemy młodzieży pokazać ten skomplikowany zawód pracownika socjalnego, który jest piękny, choć niedoceniany, a w krajach zachodnich cieszy się dużym prestiżem.

W poniedziałek na Wydziale Humanistycznym US wydarzenia zainaugurowało seminarium "Holistyczny model pracy socjalnej, czyli o różnych obliczach działalności pomocowej". Wzięli w nim udział głównie praktycy. Iwona Klimowicz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przedstawiła projekty środowiskowe realizowane na rzecz osób zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem w województwie zachodniopomorskim. Nowatorskie metody pracy socjalnej asystenta rodziny zaprezentowała Beata Karlińska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. O studiowaniu na kierunku praca socjalna mówiła Klaudia Piotrowska, prezes Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Empowerment. Projekty środowiskowe: "Pobudka - Obudź swój potencjał" przybliżyły Anna Malinowska i Anna Maciaszek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach. Seminarium towarzyszyła  prezentacja multimedialna "Praca socjalna w środowisku" wyświetlana na telebimach.

Wydarzenia potrwają do soboty. Wtorkowe warsztaty skierowne są do studentów, natomiast zajęcia w środę, czwartek i piątek - do licealistów. Pokazy ratownictwa, kurs pierwszej pomocy skierowany, spotkania informacyjne i zajęcia z wykorzystaniem symulatorów starości przeprowadzone przez studentów pracy socjalnej odbędą się w VII, VIII, IV i VI liceach ogólnokształcących. W sobotę uczniowie szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Tropem pracownika socjalnego" przygotowanej przez Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej Empowerment.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Tydzień Pracy Socjalnej odbywa się na US przy ul. Krakowskiej i w szczecińskich liceach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Wojsko dla szpitala

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie