czwartek, 23 maja 2019.
Strona główna > Nauka > Dla licealistów i studentów

Dla licealistów i studentów

Dla licealistów i studentów
Data publikacji: 2016-04-11 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1467 127719

Wykłady, warsztaty, a nawet gra miejska - te i wiele innych wydarzeń zaplanowano podczas II Ogólnopolskiego Tygodnia Pracy Socjalnej. Odbywa się on na Uniwersytecie Szczecińskim oraz w szczecińskich liceach.

- Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej organizujemy z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej. Włączyły się uniwersytety z całej Polski, które prowadzą kierunek praca socjalna, patronat honorowy objęła Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej - powiedziała prof. dr hab. Barbara Kromolicka, dziekan Wydziału Humanistycznego US. - Chcemy młodzieży pokazać ten skomplikowany zawód pracownika socjalnego, który jest piękny, choć niedoceniany, a w krajach zachodnich cieszy się dużym prestiżem.

W poniedziałek na Wydziale Humanistycznym US wydarzenia zainaugurowało seminarium "Holistyczny model pracy socjalnej, czyli o różnych obliczach działalności pomocowej". Wzięli w nim udział głównie praktycy. Iwona Klimowicz z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej przedstawiła projekty środowiskowe realizowane na rzecz osób zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem w województwie zachodniopomorskim. Nowatorskie metody pracy socjalnej asystenta rodziny zaprezentowała Beata Karlińska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. O studiowaniu na kierunku praca socjalna mówiła Klaudia Piotrowska, prezes Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Empowerment. Projekty środowiskowe: "Pobudka - Obudź swój potencjał" przybliżyły Anna Malinowska i Anna Maciaszek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Policach. Seminarium towarzyszyła  prezentacja multimedialna "Praca socjalna w środowisku" wyświetlana na telebimach.

Wydarzenia potrwają do soboty. Wtorkowe warsztaty skierowne są do studentów, natomiast zajęcia w środę, czwartek i piątek - do licealistów. Pokazy ratownictwa, kurs pierwszej pomocy skierowany, spotkania informacyjne i zajęcia z wykorzystaniem symulatorów starości przeprowadzone przez studentów pracy socjalnej odbędą się w VII, VIII, IV i VI liceach ogólnokształcących. W sobotę uczniowie szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Tropem pracownika socjalnego" przygotowanej przez Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej Empowerment.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdj.: Tydzień Pracy Socjalnej odbywa się na US przy ul. Krakowskiej i w szczecińskich liceach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie