Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Innowacje w wakacje

Data publikacji: 2016-08-08 22:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:42
Innowacje w wakacje
 

Troje uczniów ze Szczecina i jeden z Koszalina reprezentuje województwo zachodniopomorskie na innowacyjnym obozie ADAMED SmartUP. Grupa 50 uczestników została wyłoniona z kilku tysięcy kandydatów, starających się o udział w tym obozie naukowym. Mają oni szanse wywalczyć tam stypendium naukowe.

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wspieranie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. W niedzielę wystartowała jego druga edycja. Z naszego województwa w zajęciach uczestniczą: Wiktoria Rutkowska oraz Maria Magdalena Kaźmierczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Mateusz Raczyński z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz Karol Gawalski z I Liceum Ogólnokształcącego im. S.Dubois w Koszalinie. Przez dwa tygodnie będą oni zgłębiać tajniki nauk ścisłych oraz przyrodniczych w nowoczesnych laboratoriach i pracowniach badawczych. Obóz ten potocznie określa się jako spotkanie wybitnych naukowców z wybitnymi uczniami.

- Ogromna wiedza naszych wykładowców oraz ich umiejętności przystępnego wyjaśniania skomplikowanych pojęć gwarantują, że uczestnicy obozu w pełni wykorzystają ten czas - mówi Anna Kosińska, kierownik Programu ADAMED SmartUP. - Młodzi ludzie, którzy trafili do programu ADAMED SmartUP, są już pasjonatami nauk ścisłych. Naszym zadaniem jest rozwinąć tę pasję oraz zaspokoić ich ciekawość i głód wiedzy.

Mateusz Raczyński ze Szczecina jest zwycięzcą tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej i brązowy medalista Międzynarodowej Olimpiady Fizycznej. Przyznał, że z kilku proponowanych na obozie dziedzin związanych m.in. z medycyną, inżynierią i fizyką wybrał zajęcia w tej ostatniej.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 9.08.2016 r.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA