sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Problem z sfinansowaniem wakacji

Problem z sfinansowaniem wakacji [FILM]

Problem z sfinansowaniem wakacji
Data publikacji: 2016-08-08 11:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-10 09:40
Wywietleń: 1608 147539

Co roku tysiące Polaków w pocie czoła przegląda oferty biur podróży i ogłoszenia w poszukiwaniu wakacyjnej destynacji. Często bywa jednak tak, że koszt planowanego urlopu może przewyższać nasze możliwości finansowe. Z badań ekspertów wynika, że  42 proc. Polaków ma problem z całkowitym sfinansowaniem wyjazdu na wakacje, a blisko 20 proc. z powodu chwilowego braku gotówki rozważa całkowitą rezygnacje z wyjazdu na urlop.

- Z badań wynika, że aż 30 proc. Polaków zastanawia się nad sfinansowaniem wyjazdów z dodatkowych źródeł. Dużo pożyczek branych jest online. Mają one duży procent spłacalności, ponad 80 proc. – mówi newsrm.tv Bartłomiej Ciastek, Aasa Polska.

Eksperci pozyczkaportal.pl i Aasapolska.pl szacują, że w okresie wakacyjnym ruch w branży pożyczkowej wzrośnie o blisko 16 proc. Ponad 26 proc. respondentów deklaruje, że za dodatkowy zastrzyk gotówki w postaci szybkiej pożyczki planuje wyjechać na zagraniczne wakacje.

Polacy deklarują, że najchętniej podróżują po Starym Kontynencie (52 proc.) i Polsce (40 proc.). Ok. 8 proc. polskich turystów wybiera wakacje poza Europą – to  młode i dynamiczne osoby pomiędzy 25. a 34. rokiem życia – wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie Liberty Direct. Ponad 40 proc. respondentów na urlop wyjeżdża co roku, 21 proc. co 6 miesięcy, natomiast 4 proc. nie opuszcza Polski w celach turystycznych. Co trzeci Polak korzysta z biur podróży, a blisko 70 proc. planuje wyjazd indywidualnie. Aż 76 proc. Polaków wyjazd na wakacje planuje z blisko 3 miesięcznym wyprzedzeniem.

Wypowiedź: Bartłomiej Ciastek, Aasa Polska: 

Źródło: newsrm.tv

Komentarze

Tadeusz
@Nika ja też jestem zwolennikiem planowania wakacji jak najwcześniej. Można wtedy znaleźć coś fajnego taniej. Ja ogólnie jeżdżę raczej z biurami podróży, ale w tym roku spróbowałem sam zorganizować wyjazd. Miałem z tego dużo satysfakcji i chyba zostanę przy tym sposobie. Na razie organizuję sobie bazę stron związanych z transportem i noclegami - właśnie do tej listy dopisałem bookapart i potem będę miał w czym wybierać i szukać najlepszej oferty.
2016-08-10 08:54:37
Nika
Ja planuję urlop dużo wcześniej i oszczędzam na to by móc pojechać. Teraz mam już na koncie całkiem fajną sumkę. A planowanie wakacji wcześniej jest według mnie dobrym pomysłem. Można załapać zniżki na transport czy na hotele. Wiele stron takich jak bookapart czy booking ma jakieś zniżki dla rezerwujących trochę wcześniej. A w wizzairze można trafić na naprawdę fajne promocje. I dlatego nie płacę jakoś bardzo dużo za wakacje. Są one porównywalne z jakimiś ofertami biur podróży :)
2016-08-09 08:19:40
urlop
Ale, jak to, przecież dla Niemców urlop kosztuje mniej niż połowę miesięcznej pensji.
2016-08-08 11:40:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy