czwartek, 23 maja 2019.
Strona główna > Nauka > Grupa Azoty Police patronem kolejnej klasy chemicznej

Grupa Azoty Police patronem kolejnej klasy chemicznej

Grupa Azoty Police patronem kolejnej klasy chemicznej
Data publikacji: 2018-12-05 18:40
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-06 08:35
Wywietleń: 1198 365190

Praktyki zawodowe w zakładzie, doposażanie warsztatów szkolnych w sprzęt, organizowanie wykładów i szkoleń o technologii produkcji – między innymi takie działania zadeklarowała Grupa Azoty Police w podpisanej w środę (5 grudnia) umowie z Zespołem Szkół nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecinie. Policka spółka objęła patronatem kolejną klasę, kształcącą uczniów w zawodzie technik technologii chemicznej.

– Chętnie wspieramy merytorycznie i promujemy inicjatywy oraz projekty związane z kształceniem zawodowym – zaznaczył wiceprezes polickiej spółki Tomasz Panas. – Szczególnie bliskie są nam te, których beneficjentami są nasi obecni pracownicy, ale także – mam nadzieję – nasza przyszła kadra.

Wiceprezes wyraził przekonanie, że uczniowie znajdą pracę nie tylko w obecnych zakładach, ale także w mającym powstać w niedalekiej przyszłości kombinacie Polimery Police.

– W zakładach jest miejsce dla młodych pracowników – powiedział.

Bogusław Nowak, dyrektor szczecińskiego Zespołu Szkół nr 2, dziękował polickiej spółce za podpisanie umowy i podkreślił, że nauka teoretyczna bez powiązania z praktyką w przyszłym miejscu pracy nie przyniesie tak dobrych efektów, jak połączona ze szkoleniem praktycznym.

– Jestem przekonany, że nasza współpraca z Grupą Azoty Police będzie owocna, uczniowie zdobędą odpowiednie wykształcenie i dobre przygotowanie do zawodowego życia – dodał. 

Obecna na uroczystości podpisania umowy Magdalena Zarębska-Kulesza, zachodniopomorski kurator oświaty, stwierdziła, że ta współpraca wynika tak naprawdę z potrzeb rynku pracy.

Z kolei Arkadiusz Litwiński, zastępca dyrektora Biura Strategii w szczecińskim magistracie, w imieniu władz miasta dziękował polickim zakładom i szkole, że przełożyły w konkret wcześniejsze deklaracje.

– Jesteśmy zainteresowani, by promować szkolnictwo zawodowe – dodał.

Zespół Szkół nr 2 w Szczecinie kształci dzieci i młodzież od ponad 60 lat. Na kompleks edukacyjny składają się technikum, gimnazjum oraz szkoła branżowa. 

Dodajmy, że miesiąc temu spółka z Polic podpisała z powiatem polickim porozumienie, na mocy którego w ofercie powstającego właśnie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mają się pojawić dwa kierunki odpowiadające na jej potrzeby: technik technologii chemicznej oraz operator urządzeń przemysłu chemicznego. Centrum ma także prowadzić kursy zawodowe dla pracowników Grupy Azoty Police.

Grupa Azoty Police już kilka lat temu objęła patronatem klasę o profilu technik technologii chemicznej w polickim zespole szkół. Uczniowie odbywają praktyki zawodowe w spółce, a najlepsi – otrzymują stypendia naukowe. 

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA, wchodząca w skład Grupy Azoty SA, jest największą w województwie zachodniopomorskim spółką giełdową. Zatrudnia ok. 3,5 tys. osób.

Tekst i fot. (ek)

Grupa Azoty Police patronem kolejnej klasy chemicznej Grupa Azoty Police patronem kolejnej klasy chemicznej Grupa Azoty Police patronem kolejnej klasy chemicznej

Komentarze

niestety
Grupa Azoty Police zbliża się wielkimi krokami do bankructwa
2018-12-06 07:51:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie