poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Nauka > Gaudeamus na MUS

Gaudeamus na MUS [GALERIA]

Gaudeamus na MUS
Data publikacji: 2018-06-11 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 2598 332531

Kończy się piąta, jubileuszowa edycja Medycznego Uniwersytetu Seniora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W poniedziałek w auli rektoratu PUM przy ul. Rybackiej odbyło się uroczyste absolutorium. Dyplomy odebrało stu studentów.

Słuchaczami MUS PUM są osoby po 60. roku życia z co najmniej średnim wykształceniem. Dotąd ukończyło go ponad 700 osób (w jednym roku było 200 absolwentów). W trakcie roku akademickiego studenci spotykają się raz w miesiącu na trzy godziny. W tym czasie zawsze uczestniczą w wykładzie akademickim, prowadzą zaangażowane dyskusje, biorą udział w warsztatach, wycieczkach, wyjazdach.

– Wśród studentów seniorów mamy prawdziwy zawodowy przekrój - od inżyniera, scenografa, nauczyciela, lekarza i wykwalifikowaną pielęgniarkę po rolnika – mówi Kinga Brandys, rzeczniczka PUM. – Najstarszy uczestnik zajęć miał 87 lat.

Studenci MUS poszerzają swoją wiedzę na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, chłoną informacje o najnowszych osiągnięciach w medycynie przekazywane podczas wykładów przez nauczycieli akademickich PUM. Ale też w swoim gronie zawierają bliskie przyjaźnie, budują ważne relacje, lubią wspólnie spędzać czas. Etap przejścia na emeryturę to dla nich okres nowej atrakcyjnej aktywności, zaangażowania, uczenia się i inwestowania w siebie.

– To dodawanie życia do lat, a nie lat do życia – mówi Kinga Brandys.

W poniedziałek uroczyście zakończono rok akademicki. Kolejny nabór do projektu MUS PUM 27 sierpnia br. ©℗

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS Gaudeamus na MUS

Komentarze

222
Jakies antyszczepionkofce dostaly nagrode? bo w Wenezueli po 30 latach choroba Polio wrocila, wyslac tam antyszczepionkowcow celem testowania ich odpornosci na ta chorobe, buahahhahahha co za ciemnota skrajnego prawactwa od muzyka w sejmie i debila z muszka w parlamencie plus zamawiajacy 5 piw ktorzy bija dzieci,samozaoranie dzis w dd tvn
2018-06-11 21:09:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie