wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Nauka > Finaliści projektu „Matura na 100 procent” z regionu

Finaliści projektu „Matura na 100 procent” z regionu

Finaliści projektu „Matura na 100 procent” z regionu
Data publikacji: 2020-09-30 13:16
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-04 21:31
Wywietleń: 358 477329

Trzech tegorocznych maturzystów z naszego regionu za swoje szczególne osiągnięcia otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. To finaliści ogólnopolskiego projektu „Matura na 100 procent”, organizowanego przez krakowską fundację Zawsze Warto. Z tej okazji list gratulacyjny oraz nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości dwóch tysięcy wręczyli im Olgierd Geblewicz i Stanisław Wziątek. 

W zaszczytnym gronie 96 finalistów tegorocznej VII edycji projektu znaleźli się przedstawiciele województwa zachodniopomorskiego. Są to: Jakub Grzejdak, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie, Adrian Olkowski, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Asnyka w Szczecinie i Krystian Gierczak, absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego w ZSO Nr 7 w Szczecinie. 

- To bez wątpienia wyróżnienie i wyraz uznania dla Państwa dotychczasowej pracy nad poszerzaniem wiedzy. Jako gospodarz Pomorza Zachodniego, jestem szczególnie dumny, że wśród najwybitniejszych polskich maturzystów znaleźli się także mieszkańcy naszego regionu. Życzę, by stawiane przed państwem zadania stały się polem do osobistego spełnienia oraz motywacją do dalszego rozwoju – mówił do utalentowanych młodzieńców marszałek Olgierd Geblewicz.

Aby znaleźć się w gronie najlepszych uczniowie musieli zdawać maturę po raz pierwszy, przystąpić do wszystkich egzaminów obowiązkowych albo uzyskać tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej. Warunkiem było także przystąpienie do co najmniej dwóch egzaminów na poziomie rozszerzonym w przypadku uczniów liceum ogólnokształcącego lub jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym dla uczniów techników. Młodzi licealiści musieli uzyskać z każdego egzaminu maturalnego wynik co najmniej 90 proc., a ci uczący się w technikach co najmniej 85 proc. Co najmniej jeden przedmiot musiał być zdany na 100 procent.

(kel)

Fot. Urząd Marszałkowski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie