niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Nauka > Są wyniki matury poprawkowej

Są wyniki matury poprawkowej

Są wyniki matury poprawkowej
Data publikacji: 2020-09-30 11:32
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-30 12:09
Wywietleń: 382 477328

30 września to ważny dzień dla maturzystów, którym nie powiodło się lub nie mogli uczestniczyć w czerwcowych egzaminach dojrzałości i musieli zdawać maturę poprawkową we wrześniu. Logując się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu mogli sprawdzić, jak powiodło się im na poprawce. Wyniki pojawiły się na stronie OKE tuz po godzinie ósmej. W środę 30 września również szkoły otrzymały świadectwa absolwentów, aneksy oraz wszelkie informacje dotyczące egzaminów. Uczniowie mogą je już odbierać i składać dokumenty na studia. Niestety, tylko tam, gdzie są jeszcze wolne miejsca.

Matura poprawkowa 2020 odbyła się w tym roku - z powodu pandemii - tylko w formie pisemnej.  Egzamin maturalny 8 września 2020 roku w Zachodniopomorskiem zdawało 2 157 absolwentów, w tym 1626 tegorocznych maturzystów.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej egzaminu maturalnego w terminie głównym w czerwcu i w terminie dodatkowym w lipcu 2020 roku oraz w wrześniowych poprawkach przystąpiło 9 743 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.  W naszym województwie najważniejszy egzamin w życiu młodego człowieka zdało 7 708 osób, czyli 79,1 procent. Ponad 2 tysiącom tegorocznych maturzystów nie powiodło się na maturach - 20,9 proc. zachodniopomorskiej młodzieży pozostało w tym roku bez świadectwa, które jest przepustką na studia.

Co z osobami,  które już przystępowały do matury i chcą podejść do niej ponownie z powodu niezdania egzaminu lub chęci poprawy wyniku?  Absolwent szkoły ponadgimnazjalnej, artystycznej oraz liceum ogólnokształcącego może przystąpić do matury w okresie pięciu lat od pierwszego egzaminu maturalnego. Najbliższy termin to maj 2021 roku.

W tym roku, w całym kraju do matury podeszło niemal 260 tysięcy młodych ludzi.

(kel)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie