niedziela, 24 stycznia 2021r.

Biblioteki miejskie znowu otwarte w Szczecinie

Data publikacji: 2020-12-01 08:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-01 22:06
Biblioteki miejskie znowu otwarte w Szczecinie
 

Od wtorku filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie oraz Książnica Pomorska znowu będą otwarte. Czytelnicy muszą pamiętać o zasadach reżimu sanitarnego.

- Nadal obowiązujące zasady bezpieczeństwa na terenie filii bibliotecznych to także konieczność zasłaniania nosa i ust, zachowanie bezpiecznego dystansu pomiędzy osobami oraz obowiązek dezynfekowania rąk lub noszenia rękawiczek ochronnych - przypomina Marta Kostecka z MBP. - Oddawane zbiory będą poddawane trzydniowej kwarantannie przed ponownym udostępnieniem ich czytelnikom.

Dla wszystkich odwiedzających filie biblioteczne utrzymany pozostaje wolny dostęp do półek. Czytelnie oraz pracownie komputerowe nadal pozostają zamknięte, a zaplanowane  wydarzenia kulturalne będą się odbywały wyłącznie w trybie online. Obowiązuje limit osób mogących jednocześnie przebywać w poszczególnych filiach. 

- Aby czytelnicy mogli spokojnie zaplanować swoje wizyty w bibliotece, termin zwrotu  wszystkich dotychczas wypożyczonych zbiorów zostaje automatycznie przedłużony do 3 stycznia 2021 roku - dodaje Marta Kostecka. 

MBP uprzejmie przypomina, że książki można zamówić za pośrednictwem katalogu elektronicznego i odebrać w filiach, a kody dostępu do zbiorów elektronicznych (Legimi,  IBUK) uzyskać drogą mailową.
Z kolei Książnica Pomorska, która będzie otwarta od 10 do 18, zapowiada przerwę techniczną na dezynfekcję w g. 13.30 - 14, wtedy będzie nieczynna. W Wypożyczalni Głównej obowiązuje limit 10 osób, w Informatorium - 5 osób, w Czytelni Głównej - 20 osób. 

(as)

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Dziwne...?
2020-12-01 21:53:14
Ze wirusa Covid - 20 jeszcze "nie odkryto" - pomimo ze rok 2020-ty juz sie powoli konczy...?/!!
Czytelnik
2020-12-01 08:51:12
Tak własnie walczymy z wirusem. Otwieramy wszystko co sie da.... brawo dla dyrekcji biblioteki za to że się na to zgodziła. Szkoda tylko pracujacych tam ludzi...

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ