Poniedziałek, 25 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Feminatywy. O co tyle krzyku? Wykład otwarty na US

Data publikacji: 25 listopada 2024 r. 09:11
Ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2024 r. 10:38
Feminatywy. O co tyle krzyku? Wykład otwarty na US
 

Uniwersytet Szczeciński zaprasza na trzeci wykład otwarty organizowany w ramach obchodów swojego 40-lecia. Tym razem prelekcję pt. „Feminatywy. O co tyle krzyku?” poprowadzi Maciej Makselon – redaktor literacki, nauczyciel akademicki i popularyzator wiedzy o języku polskim.

Wykład odbędzie się we wtorek 26 listopada br. o godz. 18 w Auli Uniwersyteckiej przy ul. Krakowskiej 71-79.

Tematem prelekcji będzie fenomen żeńskich form językowych, które budzą wiele emocji i kontrowersji. Podczas wykładu słuchacze dowiedzą się m.in.: jakie są najczęstsze zarzuty wobec feminatywów, jak kształtowała się historia form rodzajowych w polszczyźnie, dlaczego żeńskie formy mogą być trudne w wymowie, jak fleksja i składnia wpływają na rodzaj gramatyczny, jak poprawnie tworzyć formy żeńskie, jakie korzyści niesie większa symetria rodzajowa w języku, jakie aspekty prawne wiążą się z użyciem feminatywów.

Maciej Makselon od lat łączy pracę redaktorską z działalnością akademicką i popularyzatorską. Jako redaktor inicjujący i prowadzący opiekował się książkami nominowanymi do prestiżowych nagród literackich oraz bestsellerami. Na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzi autorskie zajęcia z kreatywnego pisania, rynku książki i języka inkluzywnego. Jest także dwukrotnym mówcą TEDx, członkiem jury konkursów literackich i wykładowcą gościnnym na uczelniach w całej Polsce.

Wykład skierowany jest zarówno do pasjonatów lingwistyki, jak i osób, które na co dzień zastanawiają się nad rolą feminatywów w języku. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny po uprzednim wygenerowaniu biletu ze strony: https://app.evenea.pl/

(K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Końcówka
2024-11-25 10:32:28
Najbardziej krzyczą ekstremistyczne feministki, więc rzeczywiście - po co?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA