poniedziałek, 20 maja 2019.
Strona główna > Nauka > Enea wspiera szkolnictwo branżowe

Enea wspiera szkolnictwo branżowe

Enea wspiera szkolnictwo branżowe
Data publikacji: 2019-02-19 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-18 23:15
Wywietleń: 690 376494

Grupa Enea kontynuuje działania wspierające szkolnictwo branżowe. Objęła swoim patronatem kolejną placówką – Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie. Współpraca sektora energetycznego z placówkami oświatowymi to najlepsza droga do pozyskania dobrze wyszkolonej kadry i zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Wsparcie szkolnictwa branżowego jest sposobem na zapewnienie ciągłości zatrudnienia pracowników na stanowiskach produkcyjnych i elektromonterskich oraz niwelowanie ryzyka pojawienia się w Grupie tzw. luki pokoleniowej. Enea poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, a takich zapewnić mogą szkoły, które przygotowują do zawodu przyszłych energetyków.

ZS nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie kształci młodzież już od ponad 50 lat, z czego od 20 w zawodzie technik elektryk, a od roku szkolnego 2014/2015 również w zawodzie technik systemów energetyki odnawialnej. Bierze też udział w projekcie "Czas na zawodowców – wzrost kształcenia zawodowego szczecińskich szkół".

– Grupa Enea chce towarzyszyć młodzieży w wyborze ścieżki kariery i motywować uczniów do podjęcia pracy w zawodzie – mówi Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. -  Dynamicznie rozwijający się rynek pracy wymaga od nas, jako pracodawcy, byśmy pokazywali przyszłym specjalistom perspektywy rozwoju kompetencji zawodowych, a także wskazywali umiejętności, które warto rozwijać i wspomagać, by w pełni wykorzystywać własny potencjał.

Podczas podpisania umowy patronackiej przedstawiciele Grupy Enea wzięli udział w uroczystości z okazji święta patrona szkoły - Armii Krajowej. Wydarzeniu towarzyszyło również rozdanie świadectw uczniom, którzy uzyskali dodatkowe umiejętności zawodowe.

– Wybrane przez nas szkoły branżowe i techniczne to placówki z tradycjami, wyróżniające się wysokim poziomem nauczania oraz zaangażowania kadry pedagogicznej, w których od lat kształceni są nasi potencjalni pracownicy. Chcemy być blisko naszych szkół patronackich, wspierać rozwój programów dydaktycznych oraz uczniów w wyborze najlepszych ścieżek kariery. Wspólnie z dydaktykami tworzymy nowe perspektywy zawodowe dla młodzieży – podkreśla Aneta Pelczarska, dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Enei.

W Ogólnopolskim Rankingu Szkół miesięcznika "Perspektywy" Technikum Kolejowe przy Zespole Szkół nr 4 im. Armii Krajowej zajęło 5. miejsce w Szczecinie i 8. w Zachodniopomorskiem. 

(g)

Fot. Enea

Enea wspiera szkolnictwo branżowe Enea wspiera szkolnictwo branżowe Enea wspiera szkolnictwo branżowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Dzień Europy – balony poleciały w niebo
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie