poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Nauka > Dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi studenci

Dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi studenci

Dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi studenci
Data publikacji: 2020-05-31 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-01 17:53
Wywietleń: 472 457385

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie już po raz dwunastu organizuje DUTKA, czyli bezpłatne zajęcia dla dzieci. Rejestracja rusza w poniedziałek o g. 8.

- Przed najmłodszymi mieszkańcami Szczecina dwa semestry dobrej zabawy i przygody z nauką w naszych murach - zachęca Mateusz Lipka, rzecznik ZUT. - W tym roku organizatorzy przygotowali 150 miejsc dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy. Każdy uczestnik podczas wykładów wprowadzany jest w fascynujący świat nauk ścisłych.

Zajęcia dla małych studentów organizowane są w soboty i trwają około 90 minut. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

- W tym roku poszerzyliśmy naszą ofertę o zajęcia warsztatowe i laboratoryjne. Chcemy, by dzieci uczestniczące w wykładach mogły poczuć się jak prawdziwi studenci. Część warsztatów planujemy przeprowadzić w nowo wybudowanej uniwersyteckiej zwierzętarni oraz Muzeum Ichtiologicznym. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, rok akademicki na DUTKU rozpoczniemy wyjątkowo na początku października  – mówi Kinga Wełyczko z Biura Promocji ZUT.

By zapisać dziecko na uniwersytet, trzeba wejść na stronę www.dutek.pl, założyć konto i wypełnić formularz on-line. W poniedziałek o godz. 8.00 należy przesłać go do organizatorów przez stronę internetową dutek.pl. O przyjęciu dziecka rodzice zostaną powiadomieni drogą mailową.

(as)

Na zdjęciu: Inauguracja jednej z poprzednich edycji DUTKA.

Fot. Robert Wojciechowski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie