piątek, 04 grudnia 2020r.

Dyskutować trzeba umieć

Data publikacji: 2018-09-11 20:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Dyskutować trzeba umieć
 

W środę o g. 18 w Promediach przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie prof. Ewa Kołodziejek wygłosi wykład zatytułowany "Kultura języka w społeczeństwie". Zainauguruje w ten sposób projekt "Centrum Kultury Dialogu".

Ewa Kołodziejek jest profesorem nauk humanistycznych, językoznawcą, nauczycielem akademickim, kierownikiem Zakładu Etnolingwistyki i Kultury Języka w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, członkinią prezydium Rady Języka Polskiego. Felietony pani profesor publikujemy w weekendowych wydaniach "Kuriera".
Projekt „Centrum Kultury Dialogu" realizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Zarząd Oddziału w Szczecinie. CKiD to "instytucja akademicka promującą dialog między reprezentantami różnych kultur, religii, światopoglądów i grup społecznych, czerpiąca inspirację z ducha chrześcijańskiego uniwersalizmu wyrażonego w posoborowym nauczaniu Kościoła katolickiego. Projekt powstał w oparciu o zaobserwowane potrzeby społeczne dotyczące umiejętności prowadzenia dyskusji zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej (także wirtualnej)".

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Jarun
2018-09-12 10:11:58
Będę :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ