niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Nauka > Dostały stypendia od Azotów Police

Dostały stypendia od Azotów Police

Dostały stypendia od Azotów Police
Data publikacji: 2019-12-02 20:24
Wywietleń: 296 430886

Trzy uczennice Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza uczące się na kierunku technik technologii chemicznej otrzymały od Grupy Azoty Police stypendia. - Dziękuję za uczestnictwo. Nagrody są zawsze dla najlepszych - powiedział podczas uroczystości Tomasz Panas, wiceprezes polickiej spółki.

Kryteriami przyznania wyróżnień były: bardzo dobra ocena praktyk odbytych w Azotach Police, napisanie prac po zakończeniu praktyk oraz uzyskanie wybitnych wyników w nauce.

Pierwsze miejsce zajęła Natalia Łyjak, dwa drugie ex aequo - Aleksandra Cząstka i Weronika Kuźmińska.

Kierunek Technik Technologii Chemicznej został utworzony w oparciu o podpisane porozumienie pomiędzy Grupą Azoty Police, Powiatem Polickim oraz Zespołem Szkół.

Za wybranie tej specjalności podziękowała licznie przybyłym uczniom dyrektor Zespołu Szkół Agata Jarymowicz: - Jestem pewna, że zaprocentuje to w przyszłości.

Za współpracę pani dyrektor podziękowała też chemicznej spółce. - To już trzeci raz kiedy uczniowie mają przyznawane nagrody i mam nadzieję, że będą one i w kolejnych latach. Dla wszystkich jest to dodatkowa motywacja i pochwała za wysiłek i zaangażowanie w naukę.

Ciepłe słowa padły także z ust Aleksandry Cząstki, jednej z nagrodzonych uczennic: - W państwa firmie mieliśmy okazję zgłębiać tajniki przemysłu chemicznego, korzystać ze sprzętu, z laboratoriów, za co bardzo dziękujemy. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie obustronna. Dlatego prosimy o jeszcze jedno, o ciepłe przyjęcie nas jako przyszłych pracowników państwa spółki oraz o trzymanie za nas kciuków na przyszłych egzaminach.

Ewa Chmielewska z Grupy Azoty Police, pełnomocnik ds. współpracy ze szkolnictwem wyższym, zapowiedziała podpisanie kolejnej umowy ze szkołą i mobilizowała uczniów do aktywniejszego udziału w programie, w którym według regulaminu czekają stypendia dla pięciu uczniów.

(kl)

Fot. Marek Klasa

Dostały stypendia od Azotów Police Dostały stypendia od Azotów Police Dostały stypendia od Azotów Police Dostały stypendia od Azotów Police Dostały stypendia od Azotów Police

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie