piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Dla dziecka, dla licealisty, dla seniora

Dla dziecka, dla licealisty, dla seniora

Dla dziecka, dla licealisty, dla seniora
Data publikacji: 2017-10-02 18:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 1124 294789

Dziecięcy Uniwersytet Humanistyczny, Humanistyczna Akademia Seniora oraz Akademia Szlifowania Diamentów - to inicjatywy Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie. Ruszają już wkrótce. Czytelnicy "Kuriera", którzy wygrają w naszym konkursie, będą mogli wziąć w nich udział za darmo.

DUH adresowany jest do dzieci w wieku 6 - 15 lat. Wykłady i ćwiczenia w formie warsztatów prowadzone są osobno dla czterech grup wiekowych: 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Do wyboru są cztery specjalności: kreatywny komputer, mały detektyw, planeta gier oraz przygody ze sztuką. Inauguracja DUH zaplanowana jest na 19 października, zajęcia zaczną się w listopadzie. Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Wpisowe: 250 złotych.

Z kolei celem HAS jest - jak głosi uczelnia - "integracja i aktywizacja wszystkich tych, którzy w jesieni swego życia chcą być w dalszym ciągu sprawni intelektualnie, fizycznie oraz żyć efektywnie i rozwijać się". HAS to następujące specjalności: turystyka kulturowa i rekreacja, kształtowanie międzypokoleniowych relacji rodzinnych, fotografia i sztuki plastyczne, e-senior - internet dla każdego, zdrowie i kondycja umysłowa. Uruchomienie specjalności następuje po zrekrutowaniu co najmniej 20 osób. W roku akademickim przewidziano 15 godzin zajęć. Wysokość czesnego - 200 złotych za rok akademicki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 października.

Akademia Szlifowania Diamentów to cykl otwartych warsztatów i wykładów dla licealistów. Start: 17 października. W poprzednich edycjach zajęcia w ramach Akademii prowadzili nie tylko naukowcy, ale i policjanci, żandarmi wojskowi czy strażnicy więzienni.

(as)

***

Dla naszych Czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia (jedno na udział w Humanistycznej Akademii Seniora, a drugie w Dziecięcym Uniwersytecie Humanistycznym) . Aby je wygrać wystarczy wziąć udział w naszym konkursie. Należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.indeks. Na SMS-y zgłoszeniowe czekamy do 06.10 do godz. 11.59. A w piątek 6 października o godz.12 uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem konkursowym. Zaproszenia otrzymają te dwie osoby, które najszybciej - i prawidłowo - odpowiedzą na pytanie. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy