poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Nauka > Detektywi, informatycy i historycy sztuki w dziecięcym uniwersytecie

Detektywi, informatycy i historycy sztuki w dziecięcym uniwersytecie

Detektywi, informatycy i historycy sztuki w dziecięcym uniwersytecie
Data publikacji: 2018-06-11 13:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 1575 332451

Setka młodych studentów odebrała dyplomy ukończenia Dziecięcego Uniwersytetu Humanistycznego. Uroczyste zakończenie obecnego roku akademickiego odbyło się w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie.

Od października do czerwca młodzi absolwenci uczestniczyli w zajęciach w trzech specjalnościach: mały detektyw, kreatywny komputer oraz przygody ze sztuką. Wykład absolutoryjny “Wakacyjne zabawy dookoła świata” wygłosiła Magdalena Gardas-Wasilewska. Podczas uroczystości odbyły się również prezentacje prac przygotowanych przez studentów DUH.

Dziecięcy Uniwersytet Humanistyczny prowadzony jest przez WSH TWP w Szczecinie od ośmiu lat i wykształcił dotąd ponad 800 absolwentów. Cieszy się dużą popularnością, gdyż - co podkreślają władze uczelni -  kierunki dostosowywane są do zgłaszanych potrzeb, tak aby zajęcia były atrakcyjne oraz prowadzone przez osoby z dużym doświadczeniem, praktyką, charyzmą, które potrafią rozwijać w dzieciach zainteresowania. Głównym założeniem DUH-a jest bowiem rozbudzenie u dzieci ciekawości do poznawania świata, poszukiwania odpowiedzi oraz zadawania pytań i wyrażania własnych opinii.

Wykłady i ćwiczenia prowadzone są w formie warsztatów przez pracowników dydaktycznych WSH TWP w Szczecinie odpowiednio dla różnych grup wiekowych. Odbywają się raz w miesiącu, w godzinach popołudniowych w salach dydaktycznych WSH TWP w Szczecinie. Każdy młody student otrzymuje indeks, w którym wykładowcy, jak na prawdziwe studia przystało, wpisują zaliczenia przedmiotów.

Obecnie WSH TWP w Szczecinie rozpoczęła już rekrutację młodych studentów na przyszły rok akademicki 2018/2019. Oprócz dotychczasowych specjalności pojawią się dwie nowe: kocie sprawy, psie zabawy oraz
językowe podróże dookoła świata.©℗

(el)

Na zdjęciu: Absolwenci Dziecięcego Uniwersytetu Humanistycznego odebrali dyplomy.

Detektywi, informatycy i historycy sztuki w dziecięcym uniwersytecie Detektywi, informatycy i historycy sztuki w dziecięcym uniwersytecie Detektywi, informatycy i historycy sztuki w dziecięcym uniwersytecie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie