Wtorek, 25 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Czerwone maki na Monte Cassino w Szkole Podstawowej nr 68 [GALERIA]

Data publikacji: 08 maja 2024 r. 07:56
Ostatnia aktualizacja: 08 maja 2024 r. 07:56
Czerwone maki na Monte Cassino w Szkole Podstawowej nr 68
Podczas finałowej gali nie zabrakło również części artystycznej. Fot. Ryszard PAKIESER  

Na dziesięciolecie nadania imienia Szkole Podstawowej nr 68 w Szczecinie, a także w związku z 80. rocznicą Bitwy pod Monte Cassino najmłodsi uczniowie placówki z Zakola zaprosili niezwykłych gości - bohaterów żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich, bo to właśnie oni są patronami tej podstawówki, by wspólnie uczcić wojenne wydarzenia. Centralnym punktem uroczystego świętowania stało się rozstrzygnięcie i podsumowanie Międzyszkolnego i Przedszkolnego Konkursu Plastycznego „Czerwone Maki na Monte Cassino”.

Na konkurs wpłynęły 64 prace uczniów nie tylko z SP nr 68, ale także pięciu innych szczecińskich szkół podstawowych.

- Jesteśmy ściśle związani z 12 Pułkiem Ułanów Podolskich, dlatego w tej pięknej patriotycznej uroczystości brali udział także żołnierze i prezes koła, płk. rez. Ryszard Wietrzychowski - mówi Magdalena Kucharczyk, nauczycielka z SP nr 68, która wraz z Magdaleną Borejszo przygotowywały dzieci z dwóch zerówek do występów na gali. - Jesteśmy dumne z naszych uczniów, a także z faktu, że proporczyki ułańskie przygotowane przez dzieci ozdobią groby polskich żołnierzy poległych na włoskiej ziemi. To właśnie na polski cmentarz w 80. rocznicę bitwy wybierają się żołnierze z 12 Pułku Ułanów Podolskich.

Laureatami konkursu, który podzielono na dwie grupy - dla uczniów zerówek i pierwszaków oraz klas II i III - zostali: Maksymilian Ciężki, Kalina Straszko, Kalina Gluba i Liubov Vakaliuk z SP nr 68, Liliana Kasiak i Michał Wołosewicz z SP „Słoneczna”, Karlina Kott z SP nr 15. Bartosz Matuszczyk z SP nr 41 oraz Maksymilian Werpachowski z SP nr 48. 

W finałowej gali nie zabrakło również części artystycznej: tańców i wojennych pieśni.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mijanie z prawdą
2024-05-08 08:05:14
Gdy budowano tę szkołę zapowiadano, że będzie tam basen. Minęło ponad 30 lat, a basenu nadal nie ma....

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA