Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ćwierć wieku badają morze

Data publikacji: 15 października 2015 r. 17:21
Ostatnia aktualizacja: 16 października 2015 r. 13:59
Ćwierć wieku badają morze
 

Instytut Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego ma 25 lat. Od września 2008 roku współtworzy Wydział Nauk o Ziemi. W przyszłym tygodniu zorganizuje sesję jublieuszową. 

Prowadzone tu badania obejmują praktycznie wszystkie podstawowe dyscypliny geograficzne (geografię fizyczną, społeczno-ekonomiczną i regionalną). Wiodącymi kierunkami są badania środowiska geograficznego morskiej strefy brzegowej oraz obszarów przybrzeżnych.

- Instytut Nauk o Morzu US obejmuje zasięgiem swojego działania nie tylko obszar województwa zachodniopomorskiego, ale też, ze względu na swoją specyfikę naukową i dydaktyczną (geografia morza), różne części Oceanu Światowego, w szczególności znaczną część południowego Bałtyku i całe polskie wybrzeże. Rozwój Instytutu leży w żywotnym interesie mieszkańców całego polskiego wybrzeża, stanowiącego znaczną część naszego kraju. Za rozwojem tym przemawia także dogodne położenie geograficzne, umożliwiające szerokie kontakty międzynarodowe z ośrodkami zarówno w basenie Morza Bałtyckiego, jak i całej Europy Zachodniej – wyjaśnia prof. dr hab. Stanisław Musielak, dyrektor Instytutu Nauk o Morzu.

Jubileuszowa konferencja rozpocznie się o 10.30 w piątek, 23 października, w sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego (Rektorat US) przy al. Papieża Jana Pawła II 22a.

(as)

Na zdjęciu: prof. dr hab. Stanisław Musielak

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

olo
2015-10-16 11:41:30
Brawo Panie Profesorze - jest Pan jednym z niewielu na US mogący być dumnym wraz ze swoim zespołem z dokonań. To Wasza zasługa ,że badanie mórz, oceanów to obecnie nie tylko domena Gdańska. Powodzienia w dalszym rozwoju i rychłego otwarcia nowego obiektu Wydziału.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA