sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Ćwierć wieku badają morze

Ćwierć wieku badają morze

Ćwierć wieku badają morze
Data publikacji: 2015-10-15 17:21
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-16 13:59
Wywietleń: 501 28722

Instytut Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego ma 25 lat. Od września 2008 roku współtworzy Wydział Nauk o Ziemi. W przyszłym tygodniu zorganizuje sesję jublieuszową. 

Prowadzone tu badania obejmują praktycznie wszystkie podstawowe dyscypliny geograficzne (geografię fizyczną, społeczno-ekonomiczną i regionalną). Wiodącymi kierunkami są badania środowiska geograficznego morskiej strefy brzegowej oraz obszarów przybrzeżnych.

- Instytut Nauk o Morzu US obejmuje zasięgiem swojego działania nie tylko obszar województwa zachodniopomorskiego, ale też, ze względu na swoją specyfikę naukową i dydaktyczną (geografia morza), różne części Oceanu Światowego, w szczególności znaczną część południowego Bałtyku i całe polskie wybrzeże. Rozwój Instytutu leży w żywotnym interesie mieszkańców całego polskiego wybrzeża, stanowiącego znaczną część naszego kraju. Za rozwojem tym przemawia także dogodne położenie geograficzne, umożliwiające szerokie kontakty międzynarodowe z ośrodkami zarówno w basenie Morza Bałtyckiego, jak i całej Europy Zachodniej – wyjaśnia prof. dr hab. Stanisław Musielak, dyrektor Instytutu Nauk o Morzu.

Jubileuszowa konferencja rozpocznie się o 10.30 w piątek, 23 października, w sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego (Rektorat US) przy al. Papieża Jana Pawła II 22a.

(as)

Na zdjęciu: prof. dr hab. Stanisław Musielak

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

olo
Brawo Panie Profesorze - jest Pan jednym z niewielu na US mogący być dumnym wraz ze swoim zespołem z dokonań. To Wasza zasługa ,że badanie mórz, oceanów to obecnie nie tylko domena Gdańska. Powodzienia w dalszym rozwoju i rychłego otwarcia nowego obiektu Wydziału.
2015-10-16 11:41:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy