Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zawieszają studia

Data publikacji: 10 września 2015 r. 18:31
Ostatnia aktualizacja: 11 września 2015 r. 13:11
Zawieszają studia
 

Komunikacja kulturowa, europeistyka i oceanografia to niektóre kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia, które w związku ze zbyt małym zainteresowaniem zawiesza Uniwersytet Szczeciński. Pomorski Uniwersytet Medyczny nie uruchomi z kolei studiów zdrowie publiczne. Decyzje w sprawie ewentualnego zawieszenia studiów na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym dopiero zapadną.

Największy problem na US ma Wydział Humanistyczny. Władze uczelni musiały zawiesić aż sześć kierunków tego wydziału: etnologię, etnoregionalistykę świata, europeistykę, media i cywilizację, politykę społeczną oraz stosunki międzynarodowe. Dwie straty odnotowały Wydział Filologiczny - komunikację kulturową oraz przekład kulturowy i intermedialny - oraz Wydział Matematyczno-Fizyczny - tu zawieszono dwa odpłatne kierunki studiów w języku angielskim, fizykę ze specjalnością fizyka doświadczalna i teoretyczna oraz matematyka z specjalnością matematyka stosowana. Uczelnia jest też uboższa o przyrodę ze specjalnością nauczycielską (Wydział Biologii), oceanografię (Wydział Nauk o Ziemi) oraz komunikację medialną i wizerunkową prowadzoną w Zamiejscowym Wydziale Społeczno-Ekonomicznym w Gorzowie Wielkopolskim.

- Po zawieszeniu naboru kandydat otrzymuje informację o możliwości zwrotu opłaty rekrutacyjnej bądź przepisania jej na inny kierunek, na który prowadzony jest nabór - informuje Julia Poświatowska z US.

Więcej w weekendowym wydaniu "Kuriera" oraz e-wydaniu.

(as)

Na zdjęciu: Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego zawiesił sześć kierunków studiów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

leworęczny onanista kulturowy
2015-09-11 10:42:21
Cała nadzieja w gender studies.
Sylwia
2015-09-11 08:34:40
Zaisłki socjalne zwane stypediami socjalnymi dla studentów nie są już magnesem przyciagającym do rozpoczęcia studiów. Student ze złotóką w kieszeni nie znajdzie ani żony ani męża. Wikt, opierunek i pokoik to w więzieni za free się otrzymuje. Potencjane przyszłe żony do wydojenia przez leniwych studentów dawno wyjechały do UE za pracą. Lepsza praca i emerytura niż bycie żoną krętacza katolika żerującego na teściach i żonie oraz ich majątku i dochodzie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA