Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Codzienne życie szczecińskich Żydów. Wykład prof. Janusza Mieczkowskiego

Data publikacji: 2021-10-18 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-25 11:56
Codzienne życie szczecińskich Żydów. Wykład prof. Janusza Mieczkowskiego
Uroczystość zapalenia świec chanukowych. Fot. Ryszard Pakieser  

W poniedziałek o g. 18 w siedzibie Towarzystwo Społeczno-Kulturalnego Żydów przy ul. Niemcewicza 1/1 w Szczecinie rozpocznie się wykład prof. Janusza Mieczkowskiego pod tytułem "Życie codzinne Żydów w powojennym Szczecinie w świetle lokalnej prasy żydowskiej".

Wykład to część projektu "Żydzi na Pomorzu Zachodnim po 1945 r. w świetle "Tygodnika Informacyjnego" Organu Wojewódzkiego Komitetu Żydów w Szczecinie".

Projekt jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Patronat nad nim ma "Kurier Szczeciński". Wstęp jest wolny, ale wyłącznie dla osób zaszczepionych za okazaniem certyfikatu szczepienia.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

My jeszcze ??
2021-10-25 11:54:52
Nie spotkalismy tak "Salcie"... by byla sprzataczka - jak i "Moska"... by byl Spawaczem czy kierowal Autobusem w Polsce ?? Gdyz Oni "musza" tylko Zajmowac i Piastowac Najwyzsze Stanowiska i Najlepsze Place... by Nie oplacalo Im sie po-wracac do Izraela !!/? To tak tylko w skrocie !!
@Robert
2021-10-23 11:53:01
Historia Polski pokazuje że jesteśmy jako państwo i naród bardzo tolerancyjni, jesteśmy też państwem nowoczesnym, otwartym na świat i ludzi co często podkreślają jej obcokrajowcy. Nie rozumiem więc dlaczego sugerujesz że jest inaczej. Być może mylisz tolerancję z znieczulicą i obojętnością która często wymuszana jest w krajach Europy zachodniej tzw poprawnością polityczną. Czas pokaże czy to dobre dla narodów i społeczeństw. W mojej opinii to destruktywne i szkodliwe bo zabija humanizm.
@Robert
2021-10-23 11:47:20
Przeczytałem z uwagą, kilkukrotnie twój wpis bo nie mogłem uwierzyć że postawiłeś znak równości między chrześcijaństwem a islamem czy judaizmem. Nie wiem czy zrobiłeś to świadomie czy po prostu nienawidzisz chrześcijaństwa endemicznie i kłamiesz podswiadomie. W chrześcijaństwie nie ma kary śmierci więc zrównywanie go z judaizmem czy islamem gdzie kara śmierci przewidziana jest za wiele rzeczy obyczajowych czy religijnych to ordynarne kłamstwo. Cdn
Robert
2021-10-23 08:01:01
Na szczęście dla niektórych „męczenie się” jest misją, po to aby ich rodzinny kraj nie stał się drugim, katolickim Afganistanem. Dlatego też nie wyjeżdżają, mimo że się męczą, bo wierzą że ich pozytywistyczna praca odniesie efekt- będziemy nowoczesnym, tolerancyjnym krajem o nienawistnym, otwartym na świat i ludzi społeczeństwie, nie taplającym się w nienawiści do każdej innej nacji czy poglądów i nie zazdroszczący wszystkiego wszystkim.
@Robert
2021-10-22 22:15:03
Odpowiem ci po europejsku. Katolicy są płatnikiem netto, jak płatnikami netto przestaną być to wrócimy do sprawy kosztów utrzymania KRK. By było jasne, jestem niewierzący i jestem za transparentnością wydatków na wszystkie związki wyznaniowe i religijne oraz na mniejszości. Media wyzwoliły moją ciekawość, ile wydajemy na Bąkiewicza a ile na diasporę żydowską? A rezygnacja z obywatelstwa to rada pragmatyczna, po co się męczyć gdy można być szczęśliwym i to tuż obok bo to tylko 7km, jedna Europa!
Robert
2021-10-21 18:09:20
Co to ma do rzeczy, że katolików są miliony (jeszcze)?? przyłączam się do głosu, że jako podatnik mam prawo wiedzieć ile kosztuje budżet utrzymanie różnych instytucji, w tym kościoła katolickiego. To żadna święta krowa! Rady żeby zrzec się obywatelstwa może głosić tylko ignorant. Polska póki co nie jest Afganistanem i równość wyznawcom wszystkich religii jak i ateistom gwarantuje konstytucja. A budżet musi być transparentny dla wszystkich podatników, bo nie tylko katolicy płacą podatki.
@@Prosiłbym
2021-10-21 00:48:46
Znaj proporcję... katolików w Polsce są miliony a jak ci się to nie podoba to weź rower albo z buta, 7km i już jesteś tam gdzie na kościół płacić nie musisz... piszesz podanie do prezydenta RP, rezygnujesz z polskiego obywatelstwa i jesteś już wolnym, szczęśliwym nowym człowiekiem.
stale ....
2021-10-21 00:09:15
Czy zydzi NIE potrafja zyc bez tych przykrych wspomnien? Ile mozna pisac i pisac i pisac o ????? Bylo minelo, zycie idzie dalej.... Radujcie sie zyciem terazniejszym, z tego co macie, a NIE stale w kolko TO samo!! Chyba potraficie znalesc sobie inny temat, i NIE tkwijcie jak ten "glab w kapuscie " az splesnieje na tym samym ugorze bo TAK to kontynuojecie od 1000 i wiecej LAT!!! wlasnie w Polsce, bo na Swiecie to wyglada to inaczej ,,,,,,,,w srodowisku Zydowskim!!!!
@Prosiłbym
2021-10-20 15:17:23
A MNIE INTERESUJE ILE MNIE , PODATNIKA , KOSZTUJE UTRZYMANIE KOŚCIÓŁKA KATOLICKIEGO !!!!!!!!!!!!! UTRZYMANIE KLECH..ÓW W RESORTACH MUNDUROWYCH , W SZKOŁACH ,ROZDAWNICTWO ZIEMI , ICH EMERYTURY FUNDOWANE PRZEZ OBYWATELI ITD ITD. MOŻNA WYLICZAĆ BEZ KOŃCA!!!!!!!!!
@do - Prosil bym
2021-10-19 17:37:39
Interesują mnie jedynie wydatki na nacjonalistów pokroju Bąkiewicza oraz na wspólnotę żydowską - nie mieszajmy do tego polityki...
do - Prosil bym
2021-10-19 15:47:57
A o Kosztach roznych Maniff... i blyskawicznych macic + LGBT jak i KO-lejnych wystapien Tusku, Tusku... oraz "po-trzaskanych" wystapien w Campusie wschodniego Lewactwa... to juz za-PO-mniales ??? To tylko tak w skrocie...!
Prosiłbym
2021-10-18 11:38:24
O informację, najlepiej w formie zestawienia, ile kosztują polskiego podatnika różne dotacje celowe do szeroko pojmowanych organizacji, stowarzyszeń, wydarzeń, działalności kulturalnej etc diaspory żydowskiej w Polsce. Czy jest tego mniej czy więcej niż porównywalnych celowo dotacji dla Bąkiewicza. Czas sprawdzić fakty bo w tej chwili jako podatnik nie mam spójnego obrazu i nie wiem co myśleć o całej sytuacji zwłaszcza w obliczu doniesień medialnych dotyczących dotowania nacjonalistów.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA