Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Szczeciński pomysł na San Francisco

Data publikacji: 19 lipca 2016 r. 20:26
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2019 r. 18:42
Szczeciński pomysł na San Francisco
Szczeciński pomysł na dzielnicę Tenderloin w San Francisco.  

Studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zostali wyróżnieni w konkursie na projekt renowacji dzielnicy Tenderloin w San Francisco. Na konkurs swoje prace nadsyłali studenci z całego świata.

Autorami wyróżnionego projektu są Sylwia Gudaczewska, Piotr Orłowski, Olga Konopliova i Mateusz Zwierzyński, studenci kierunku architektura i urbanistyka. 

- Tenderloin to dzielnica, w której nie brakuje bezdomnych i narkomanów - opowiada Sylwia Gudaczewska. - Naszym zadaniem była taka renowacji dzielnicy, która zasymiluje tych ludzi, a nie wykluczy ich. Podeszliśmy więc do tego wyzwania raczej psychologicznie, niż architektonicznie. Zastanawialiśmy się nad takim miejscami, które odciągną uwagę od narkotyków.

Ostatecznie młodzi ludzie studiujący w Szczecinie podzielili dzielnicę na cztery strefy.

- Pierwsza to strefa otwartych marketów, w której można wymieniać się rzeczami - dodaje Sylwia Gudaczewska. - Druga to strefa zieleni. W San Francisco nie ma zbyt wielu zielonych miejsc, stąd ten pomysł. Dalej: strefa sztuki ulicznej. Oraz strefa teatru nawiązująca do tradycji tej dzielnicy. Konkurs był otwarty dla wszystkich, wystarczyło znaleźć go w internecie. Zgłoszono ok. 50 projektów. Przyznano dwie nagrody i sześć wyróżnień. Wśród wyróżnionych jest tylko jeden polski pomysł - nasz.

- Jury konkursu napisało, że silne analizy społeczne i zaoferowanie ludziom zaspokojenia ich realnych potrzeb było głównym atutem naszego projektu - dodaje Piotr Orłowski. ©℗

(as)

Na zdjęciu: szczeciński pomysł na dzielnicę Tenderloin w San Francisco.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czytelnik Łukasz
2016-07-20 10:25:55
Brawo dla nich, niesamowita promocja naszego miasta. A te kamienice z projektu są typowo szczecińskie. No i jest ryneczek pod chmurką. Tak trzymać!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA