środa, 12 grudnia 2018.
Strona główna > Nauka > Zwycięskie aplikacje z Samsung LABO

Zwycięskie aplikacje z Samsung LABO

Zwycięskie aplikacje z Samsung LABO
Data publikacji: 2018-06-21 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 1168 334533

Prowadzony na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym program Samsung LABO cieszy się niesłabnącą popularnością studentów. Właśnie dobiegła końca jego 4. edycja. Niezależni jurorzy wybrali kolejnych laureatów.

Potrzeba współpracy pomiędzy nauką a biznesem jest ogromna. Dowodzi tego realizowany na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym program Samsung LABO. Pomyślany jako działalność mająca ułatwiać studentom start w życie zawodowe, stał się kuźnią pomysłów i projektów, którymi realne zainteresowanie wyrażają lokalni przedsiębiorcy.

W tym roku 37 studentów, biorących udział w programie, stanęło przed konkretnymi wyzwaniami, zgłoszonymi przez organizacje z regionu – firmy, stowarzyszenia, urzędy. Zadaniem uczestników Samsung LABO było opracowanie aplikacji, które pomogą w rozwiązaniu istniejących problemów i ułatwią działalność zleceniodawcom. W efekcie powstało 11 takich. Niezależne jury, złożone z reprezentantów uczelni i partnerskich firm: Roman Ulan - Tieto, Michael Kacprzak – home.pl, Paweł Sala – SpotBeans, Kacper Skoczylas – Squiz, Michał Tarasiejski – Marcontrel oraz Michał Łącki – brightONE, zweryfikowało pomysły studentów.

W tym roku, podobnie jak we wszystkich poprzednich edycjach, zwycięski projekt przygotowali słuchacze Wydziału Informatyki ZUT. "Rambler" opracowała grupa studentów III roku na kierunku informatyka: Agata Nowalany, Maciej Sowa i Patryk Szmurło. Jest to aplikacja dla pilotów i przewodników wycieczek. Można dzięki niej szybko i w łatwy sposób nawiązać kontakt z członkami grupy turystycznej oraz stworzyć i udostępnić plan wycieczki lub notatkę. II miejsce zajął "CleverTracker".  Podobnie jak poprzednia, aplikacja ta ułatwia pracę pilota lub przewodnika turystycznego. Pozwala na szybki kontakt przewodnika z grupą turystów, a także rezerwację miejsca w autokarze czy zakwaterowanie w hotelu. Jej autorzy to studenci III roku teleinformatyki na Wydziale Elektrycznym ZUT: Jarosław Budzyński, Damian Panasiuk, Kamil Marszał i Łukasz Wiśniewski. Trzecia lokata przypadła  "GYM4YOU". To aplikacji mobilna, której głównym celem jest dostarczenie potencjalnym użytkownikom prostych i kompaktowych rozwiązań w zakresie wyszukiwania siłowni, trenerów personalnych i dietetyków. Jej autorami są studenci III roku teleinformatyki na Wydziale Elektrycznym ZUT: Marcin Niewczas, Kuba Giwojno i Paweł Kardaś.

Samsung LABO powstał dzięki porozumieniu pomiędzy firmą Samsung, ZUT oraz władzami regionalnymi. Jego zadaniem jest rozwijanie strategicznych kompetencji cyfrowych wśród studentów i budowanie w kraju gospodarki opartej na wiedzy. Program kursu został opracowany przez ekspertów Samsung i Centrum R&D, przedstawicieli uczelni oraz zewnętrznych ekspertów.

(g)

Fot. ZUT

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Kawa w roli głównej
Jesień w Szczecinie
Marsz Niepodległości 2018
Poprzedni Następny

Sonda

Czy miejski sylwester w Szczecinie powinien odbywać się bez pokazu fajerwerków?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy