środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Nauka > Akademia otwiera drzwi

Akademia otwiera drzwi

Akademia otwiera drzwi
Data publikacji: 2016-04-15 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1015 128177

W piątek (15 kwietnia) w godzinach 12-17.30 Akademia Morska w Szczecinie organizuje Dzień Drzwi Otwartych. Zaprasza wszystkich maturzystów.

W Wydziale Nawigacyjnym na gości czekać będą: Symulator GMDSS - Global Maritime Distress Safety System - ogólnoświatowy system bezpieczeństwa i alarmowania (sala 411), który umożliwia prowadzenie łączności alarmowej i rutynowej pomiędzy stanowiskami w pełnym systemie łączności; Europejskie Centrum Szkolenia LNG (sala 214) z symulatorem LNG (skroplonego gazu ziemnego), miejsce szkoleń osób obsługujących terminale LNG, pierwsze w Polsce i jedyne w tej części Europy; Symulator ARPA  Automatic Radar Plotting Aids, komputer wbudowany w radar umożliwiający szkolenie nawigatorów pod kątem nawigacji radarowej i rozwiązywania sytuacji kolizyjnych w warunkach zbliżonych do rzeczywistych; symulator ECDIS (Electronic Chart Display & Information System - symulator systemu zobrazowania elektronicznej mapy i informacji nawigacyjnej (sala 213) – nawigacyjny system wspomagania decyzji; Instytut Geoinformatyki (sala 30) z pokazem sprzętu specjalistycznego; laboratorium informatyczne; Symulator Żeglugi Śródlądowej (sala 337) oraz Laboratorium radarów (sale 311-313).

Wydział Mechaniczny zaprezentuje symulator Siłowni Okrętowej (sala 274), pełnozadaniowy symulator w wersji sprzętowej oraz laboratorium Siłowni Okrętowej (hala w podwórzu) – prawdziwy silnik i urządzenia monitorujące jego pracę.

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu przy ul. H. Pobożnego 11 zaprezentuje za to Laboratorium Towaroznawstwa – wyposażone w przyrządy i urządzenia do określania właściwości ładunków w aspekcie bezpiecznego przewozu.

Jak informuje uczelnia, wszyscy zainteresowani studiowaniem w Akademii Morskiej  będą mogli uzyskać w dziekanatach odpowiedzi na pytania, dotyczące rekrutacji i spraw studenckich.

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy