Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

TPD kompletuje wyprawki. Zbiórka rusza za kilka dni

Data publikacji: 2022-08-13 23:40
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-16 11:14
TPD kompletuje wyprawki. Zbiórka rusza za kilka dni
Zbiórka będzie trwała od 16 sierpnia do 30 września br. Fot. Paulina Sikora  

Choć lato w pełni, oni myślą już o przygotowaniach do szkoły. Chcą zadbać, by dla wszystkich uczniów ten powrót po wakacyjnej labie nie był stresem, a przyjemnością. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zachodniopomorski Oddział Regionalny w Szczecinie rozpoczyna akcję #PełnyTornisterDlaUcznia. - Pomóż nam wyrównać start wielu dzieci, które już we wrześniu rozpoczną rok szkolny - apeluje organizacja.

Celem jest zebranie przyborów szkolnych dla dzieci z Polski i Ukrainy rozpoczynających we wrześniu rok szkolny. TPD chce objąć akcją szczególnie potrzebujące wsparcia rodziny: wielodzietne, w ciężkiej sytuacji materialnej, zamieszkujące tereny popegeerowskie, rodziny z Ukrainy szukające schronienia na Pomorzu Zachodnim.

Zbiórka będzie trwała od 16 sierpnia do 30 września br. Przybory oraz rzeczy szkolne można przynosić w Szczecinie do biura TPD w al. Papieża Jana Pawła II 42/U9 i do punktu opieki w Centrum Pomocy „Szczecin Ukrainie” ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4, w Stargardzie do punktu opieki przy ul. Konopnickiej 1. A także do pozostałych placówek, żłobków i przedszkoli Towarzystwa, które znajdują się w różnych lokalizacjach.

- Jako Zachodniopomorskie TPD jedną z naszych misji jest wyrównywanie szans do wychowania w rodzinie, opieki zdrowotnej czy tak jak w przypadku akcji #PełnyTornisterDlaUcznia - równego dostępu do nauki - tłumaczą organizatorzy akcji. - Naszym celem jest integrowanie dzieci i wskazywanie im, że nieważne skąd pochodzą i czego doświadczyły - mogą w przyszłości osiągnąć wszystko. Otrzymane przybory szkolne pomogą nam w ułatwieniu im tej drogi. Zachęcamy do przekazywania artykułów piśmienniczych, zeszytów, kredek, piórników oraz plecaków.

Więcej informacji o zbiórce - tel. 515 755 588, www.tpd.szczecin.pl (K)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mam pytanie
2022-08-16 11:13:42
Czy te równe szanse to znaczy że firmowe plecaki także dla Polskich dzieci? Czy tylko dla krainy U?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA