środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem > Spróbowali czegoś nowego

Spróbowali czegoś nowego

Spróbowali czegoś nowego
Data publikacji: 2020-07-30 18:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-30 19:40
Wywietleń: 298 467295

Projekt „Równać szanse” zrealizowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Po zajęciach w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym (BTD) w Koszalinie już w domach powstały filmiki, które będą pokazane w szkole po wakacjach.

Inicjatywa ruszyła we wrześniu 2019 roku. Młodzież zyskała przychylność dyrektor Katarzyny Budnik i nauczycielki języka polskiego Marzeny Kurowskiej-Blok. Uczniowie zostali podzieleni na dwa 11-osobowe zespoły. Jednak nie o futbol chodziło.

- To ciekawy projekt, który pozwala się wykazać i spróbować czegoś nowego - ocenia grupa zapaleńców, która jeździła po nauki praktyczne do BTD.

W Koszalinie na zajęciach pod okiem Marcina Borchardta stremowani sianowscy uczniowie starali się przede wszystkim przełamać lęk przed występami publicznymi.

- Zdobywaliśmy nowe doświadczenia i kompetencje - twierdzi Amelia Polek, uczennica klasy 8b. - Niestety, nie mogliśmy dokończyć naszego projektu, bo epidemia koronawirusa spowodowała zamknięcie szkół i zakaz wychodzenia z domu.

Wspólnymi spotkaniami zdalnie zrealizowali pracę pn. „Pasje młodzieży alternatywą dla komputera'”. Jak się okazało, bywają to pieczenie ciasta, jazda na rowerze, fitness czy spacery po lesie, co młodzi przedstawili w filmikach trwających do jednej minuty.

- Projekt „Równać Szanse” nauczył nas między innymi skutecznego planowania i wiary we własne siły - dodaje Joanna Olszanowska z tej samej klasy.

Swoje dokonania pomysłowe nastolatki planują pokazać koleżankom i kolegom w nowym roku szkolnym. ©℗

(m)

Fot. Waldemar Kosowski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie