Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Ruszają Dąbskie Wieczory Filmowe. Muzyka na wodzie na początek

Data publikacji: 2022-07-24 09:56
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-24 09:56
Ruszają Dąbskie Wieczory Filmowe. Muzyka na wodzie na początek
Fot. archiwum Krzysztofa Baranowskiego  

W niedzielę w Szczecinie rozpoczną się Dąbskie Wieczory Filmowe. Do końca tego miesiąca zaplanowane są seanse filmowe w Klubie Delta (ul. Racławicka 10) i na dąbskiej plaży (ul. Żaglowa 1), a także koncerty na statku Peene Queen. Pierwszy z tych występów, pn. „Muzyka pod Księżycem”, odbędzie się w niedzielę o godz. 19.

Podczas koncertu na wodzie zagra pianista i kompozytor - Krzysztof Baranowski. „To muzyczna podróż w poszukiwaniu maksymalnej intensywności przy absolutnym minimum. Te mikro dzieła, pomimo ulotności oraz nieprzewidywalności, powinny połączyć się w jedną kilkunastominutową strukturę, a tym samym stworzyć przestrzeń dla kolejnych, nieznanych współbrzmień, dźwięków i harmonii. "Music Under the Moon” to muzyka z gatunku live cinematic piano, łączy ze sobą elementy muzyki klasycznej oraz pulsujących w tle elektronicznych ambientów" - informują organizatorzy. Podczas rejsu będzie można też posłuchać opowieści Pawła Madejskiego - o drzewach i krzewach, które otaczają szczecińskie nabrzeża.

W kolejnych dniach festiwalu zaplanowano wiele ciekawych filmów, m.in.: „Sweat” (poniedziałek, godz. 19, Klub Delta, po seansie - spotkanie Aleksandrą Konieczną), „Fisheye” (wtorek, godz. 19, Klub Delta, po seansie - spotkanie z Michałem Szcześniakiem), „Samiec Alfa” (środa, godz. 19, Klub Delta, po seansie - spotkanie Adamem Bobikiem).

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA