Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Na Dąbskie Wieczory Filmowe przyjedzie odtwórca głównej roli w „Sala samobójców. Hejter”

Data publikacji: 2020-09-25 15:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-25 18:37
Na Dąbskie Wieczory Filmowe przyjedzie odtwórca głównej roli w „Sala samobójców. Hejter”
 

W tym roku wyjątkowo Dąbskie Wieczory Filmowe nie odbyły się w wakacje, ale zaplanowana jest jesienna edycja tego szczecińskiego festiwalu - już od 5 do 10 października! Jak co roku, będą pokazy filmowe i spotkania z gośćmi w - uwaga, uwaga! - nie tylko Klubie Delta, ale też w nowym Domu Kultury "Krzemień" w Podjuchach. Kto z widzów nie będzie mógł wziąć udziału w rozmowach na żywo z twórcami, może liczyć na transmisje online.

- Choć pandemia wymusiła na nas pewne zmiany, jak choćby przesunięcia w terminie wydarzenia, to główna idea pozostała taka sama. Dąbskie Wieczory Filmowe to wciąż okazja do wspólnego oglądania najlepszych filmów i do rozmów z osobowościami świata kina – zapowiada Sylwia Witkowska z Klubu Delta.

W program 14. Dąbskich Wieczorów Filmowych będą produkcje dokumentalne oraz krótko- i długometrażowe fabuły. Wstęp na projekcje i spotkania z gośćmi jest bezpłatny - na pół godziny przed każdym wydarzeniem będą rozdawane darmowe wejściówki.

Co w programie Dąbskich Wieczorów Filmowych?

Dla szukających w kinie mocnych historii i wzruszeń zostanie pokazana opowieść pt. „Wszystko dla mojej matki” (5 października), a po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu, Małgorzatą Imielską, którą będzie można zapytać m.in. o szczeciński akcent produkcji. Przypomnijmy, że kilka dni zdjęciowych miało miejsce w naszym mieście.

Na 6 października zaplanowano blokiem najlepszych krótkich form oraz spotkanie z Katarzyną Herman, aktorką znaną szerokiej publiczności z takich filmów jak „Pokot”, „Kler” czy „Płynące wieżowce”.

W programie tegorocznej edycji znalazł się też „Pan T.” w reżyserii Marcina Kryształowicza, a po pokazie - 7 października - organizatorzy zapraszają na spotkanie z Sebastianem Stankiewiczem, zdobywcą nagrody za drugoplanową rolę męską podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę Filaka w tej właśnie produkcji.


Dokument na Dąbskich Wieczorach Filmowych

W trakcie festiwalu coś dla siebie znajdą fani kina dokumentu. W programie znalazł się pokaz głośnej produkcji HBO Europe „Lekcja miłości”. Film w reżyserii Kasi Matei i pochodzącej ze Szczecina Małgorzaty Goliszewskiej przedstawia historię Joli – kobiety, która po 45 latach małżeństwa znajduje w sobie siłę, by uciec z przemocowego związku, zacząć życie od nowa i cieszyć się każdą jego chwilą. Obraz miał swoją premierę na prestiżowym festiwalu IDFA 2019 w Amsterdamie, szturmem zdobył też salę kinową tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Spotkanie z bohaterami „Lekcji miłości” – Jolantą Janus, Leokadią Ogrodowczyk, Wojciechem Tymoszewiczem oraz jedną z reżyserek tego obrazu, Małgorzatą Goliszewską, zaplanowano na 8 października.

Z Maciejem Musiałowskim, odtwórcą roli Tomasza w filmie „Hejter. Sala samobójców” Jana Komasy, spotkanie odbędzie się dwukrotnie – najpierw podczas pokazu właśnie wspomnianej produkcji, czyli 9 października, a także następnego dnia przy okazji seansu wybranych etiud i krótkich metraży.

Szczegółowy program festiwalu można znaleźć na: wieczoryfilmowe.pl.

(MON)

Fot. mat. dystrybutora

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No to gwiazda ze hoho
2020-09-25 18:36:46
Blahahaha

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA