Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Roztańczonona Różanka. Do zobaczenia za rok! [GALERIA]

Data publikacji: 29 sierpnia 2021 r. 13:57
Ostatnia aktualizacja: 05 lipca 2022 r. 12:34
Roztańczonona Różanka. Do zobaczenia za rok!
W deszczową niedzielę widzów rozgrzały występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg, którego artyści zaprezentowali swoją miłość do polskich pieśni i tańców. fot. Ryszard PAKIESER  

Choć szczecinianie odwiedzający w niedzielne południe (29 bm.) Różankę przyszli pod parasolami, atmosfera spotkania szybko zrekompensowała im kiepską pogodę. Wszystko za sprawą barwnego i radosnego widowiska muzyczno- tanecznego w wykonaniu Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg.

W Różanym Ogrodzie od godz. 11 do 13 odbywały się warsztaty dla dzieci. Najmłodsi, pod okiem instruktora i z pomocą rodziców, tworzyli różnobrzmiące instrumenty z wykorzystaniem plastikowych i papierowych tub różnej wielkości, kaszy, ryżu, kamyków. Czekały też na nich warsztaty muzyczne.

W południe, jak zawsze w niedzielę, rozpoczął się koncert na scenie głównej.

 - Mam złą i dobrą informację - powitał widzów Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - To ostatni koncert w ramach Różanego Ogrodu Sztuki. Ale dobra informacja jest taka, że - mam nadzieję - zobaczymy się za rok i ten Różany Ogród będzie taki, jak parę lat temu - z potańcówkami, Różankową czytelnią, warsztatami dla najmłodszych, które trwają, i oczywiście z koncertami. Spotykamy się tu od czternastu lat, można powiedzieć, że całe pokolenie zostało tu wychowane, z czego bardzo się cieszymy. Dziękujemy też wszystkim artystom, którzy przez te lata brali udział w wydarzeniu. I państwu, że tak licznie tu przychodzicie.

Po chwili widzów rozgrzały występy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg, którego artyści zaprezentowali swoją miłość do polskich pieśni i tańców. Były m.in. te z okolic: Łowicza, Lublina, Krakowa, Rzeszowa, Kaszub, Śląska.

- Lubię folklor, te tańce i melodie przypominają mi młode lata - mówił pan Marian, który przyszedł podziwiać artystów. - Koncerty na Różance to przyjemny relaks, człowiek się rozerwie, zapomni o codzienności. Wielka szkoda, że w tym roku nie było potańcówek. Mam nadzieję, że wrócą w przyszłym sezonie.

Stałym bywalcem Różankowych niedziel była też pani Anna.

- Mieszkam blisko i zawsze przychodzę na niedzielny koncert - opowiada 90-latka. - Bardzo lubię te spotkania. Najbardziej w tym sezonie podobały mi się przeboje Beatlesów. To było znakomite.©℗

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mirek
2022-06-28 12:45:45
Stroje też z Ziemi Szczecińskiej?
Mirek
2022-06-28 12:34:54
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej prezentuje pieśni i tańce z okolic Łowicza, Lublina, Krakowa, Rzeszowa, Śląska i Kaszub, hmm… A rdzennych brak?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA