środa, 05 sierpnia 2020.
Strona główna > Lato z Kurierem > Rowerem po zielone

Rowerem po zielone

Rowerem po zielone
Data publikacji: 2020-07-30 09:53
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-30 16:45
Wywietleń: 325 466991

To będzie kolejna z cyklu wyprawa w poszukiwaniu ciekawych drzew i krzewów. Tym razem - czyli w czwartek (30 lipca) - jej trasa powiedzie przez cmentarne aleje zabytkowego "parku umarłych".

Przed uczestnikami jest szansa na odkrycie najciekawszych spośród blisko 400 gatunków drzew i krzewów, jakie rosną w tak szczególnym miejscu pamięci. Możliwa wyłącznie dzięki najbardziej znanemu i lubianemu z przewodników po zieleni Szczecina - Pawłowi Madejskiemu.

- Będzie to nietypowy, bo rowerowy spacer po zabytkowym Cmentarzu Centralnym, który zajmuje teren o powierzchni niemal 180 hektarów. Spróbujemy objechać najciekawsze z dendrologicznych okazów. Z pewnością dotrzemy do choiny kanadyjskiej, daglezji wiecznie zielonej, buka zwyczajnego różowobrzegiego. Na naszej drodze znajdzie się dąb błotny, jodła jednobarwna i koreańska, a też miłorząb dwuklapowy, bożodrzew, tulipanowiec amerykański i cały szereg innych - zachęca autorem bloga oraz profilu na społecznościowym portalu poświęconego szczecińskim drzewom i krzewom.

Zainteresowani udziałem w tej rowerowej wyprawie spotkają się przed Bramą Główną Cmentarza Centralnego - w czwartek o godz. 16.30. Poszukiwanie ciekawych drzew i krzewów na terenie największej szczecińskiej nekropolii potrwa do godz. 19. Udział w tak niecodziennej eksploracji jest bezpłatny.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

@HogoFogo
W pewnym wielkopolskim mieście tak uparcie używano nazwy "park sztywnych" aż stała się nazwą zwyczajową :-(
2020-07-30 16:24:04
HogoFogo
Uparte forsowanie nazwy "park umarłych" w miejsce cmentarza jest irytujące. Dla kogo park, dla tego park. Dla mnie to cmentarz.
2020-07-30 12:49:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie