Kapkowali szlakiem Krychowiaka [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 18 lipca 2021 r. 22:45
Ostatnia aktualizacja: 05 lipca 2022 r. 12:34
Kapkowali szlakiem Krychowiaka

Na leśnej trasie do zejścia na plażę w Mrzeżynie odbył się konkurs „Śladami Grzegorza Krychowiaka”, reprezentanta Polski w piłce nożnej, który urodził się w tej miejscowości i pierwsze kroki jako piłkarz stawiał w miejscowym Orle. Jak twierdzą jego koledzy idąc z domu na plażę robił zakłady, kto najmniejszą ilością kopnięć piłką pokona trasę do plaży. Jak twierdzi Marcin Wawiórko kolega Grzegorza i pomysłodawca konkursu rekord wynosił pięć uderzeń.

Konkurs na kapkowanie polegał na jak najszybszym przejściu 40 metrów podbijając piłkę nogą. Rewelacją okazał się 13-latek z Wrocławia Dawid Moskaluk, który wygrał w swojej kategorii wiekowej uzyskując czas 14 sekund. Piłka ani razu nie spadła na ziemię. Przegrał jednak w kategorii open o sekundę z Kamilem Anostasiukiem z Trzebiatowa, który szedł nieco szybciej miał dłuższe uderzenia. W grupie do 12 lat zwyciężył Mateusz Zieliński z Trzebiatowa, a grupę 15-latków wygrał Marcel Iwanowski. Nagrody zwycięzcom wręczali: burmistrz Trzebiatowa Józef Domański i Edward Krychowiak.