Czwartek, 30 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie rozpoczęty [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 12 sierpnia 2021 r. 17:32
Ostatnia aktualizacja: 05 lipca 2022 r. 12:34
Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie rozpoczęty
 

W czwartek (12 sierpnia) na plaży w Dziwnowie rozpoczął się XIX Festiwal Gwiazd Sportu, na który przyjechało wielu zaproszonych gości, którzy w przeszłości odsłaniali repliki swoich medali (łącznie 120) zdobytych na Olimpiadach, mistrzostwach świata czy też innych imprezach.

Sportowcy bawili się wspólnie z wczasowiczami. Szymon Ziółkowski wtajemniczył plażowiczów w tajniki rzutu młotem, opowiadał o treningach i technice rzutu. Obiecał, że za rok, z uwagi na jubileuszowy dwudziesty festiwal, wykona rzut młotem do morza. Dziś dzieci rzucały młotem, ale wykonanym z pluszowej maskotki.
Tomasz Kucharski dwukrotny mistrz olimpijski we wioślarstwie zorganizował konkurs wiosłowania na ergonometrze. Grzegorz Lato - legendarny piłkarz bronił strzałów na brankę wspólnie z byłym hokeistą Mariuszem Czerkawskim i piłkarzem ręcznym Pogoni Szczecin Januszem Brzozowskim. Jutro Czerkawski wspólnie z bramkarzem Jerzym Dudkiem pokażą swoje umiejętności golfowe, a Patryk Dudek zaprezentuje motocykl żużlowy. Będzie także wiele innych atrakcji.

Na miejscu są od kilku dno rodzice Anity Włodarczyk, którzy oczekują przyjazdu córki, która w sobotę odsłoni replikę swojego medalu olimpijskiego zdobytego w Rio de Janeiro.

Organizatorzy nie zapomnieli o strefie dla najmłodszych, dla których przewidziano liczne gry i konkursy. Dziś (czwartek) atrakcją wieczoru będzie o godz.22 koncert zespołu Piersi (wstęp wolny).

Tekst, film i fot. M. KWIATKOWSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA