piątek, 03 lipca 2020.
Strona główna > Kultura > Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny

Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny [GALERIA]

Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny
Data publikacji: 2018-07-06 23:57
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1496 337243

Ponad pięćdziesiąt tematów jazzowych zabrzmiało w piątkowy wieczór w szczecińskiej filharmonii. Był to koncert pt. Historia jazzu wg Jimka, jedna z dwóch autorskich suit tego artysty, zagranych w ramach tegorocznych obchodów urodzin Szczecina. 

W czwartek zatem w amfiteatrze wspomniany Radzimir Dębski (Jimek) poprowadził orkiestrę symfoniczną w koncercie będącym hołdem dla najwspanialszych utworów hip hopowych. W piątek melomani usłyszeli z kolei wspomnianą suitę jazzową, w której płynnie przepływały znane motywy takich mistrzów, jak choćby Gershwin, Mancini, Komeda, jak też utwory znane z wykonania Franka Sinatry czy Milesa Davisa. To była prawdziwa uczta dla ducha, znakomicie zaaranżowane na nowo kompozycje.

Zanim jednak w filharmonii zabrzmiały hity jazzowe, była okazja wysłuchać skrótu czwartkowej suity hip hopowej oraz kompozycji R. Dębskiego. Publiczność przyjęła owacją na stojąco piątkowy koncert. 

(MON)

Fot. Marta Teszner

Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny Znakomity koncert Jimka. Jazz i hip hop na urodziny

Komentarze

,
Najłatwiej grać covery :/
2018-07-07 09:25:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Dom Jutra Ikei

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie