środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Od czwartku bilety na Jimka

Od czwartku bilety na Jimka

Od czwartku bilety na Jimka
Data publikacji: 2018-05-17 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-17 07:58
Wywietleń: 1066 327767

W czwartek (17 maja) rusza sprzedaż na kolejny koncert Jimka, w ramach obchodów urodzin Szczecina. To będzie historia jazzu według tego artysty, a całość zabrzmi w szczecińskiej filharmonii - 6 lipca o godz. 20. Zatem tutejsza orkiestra symfoniczna filharmonii pod batutą Radzimira Dębskiego, w złotej sali symfonicznej, zagra m. in. fragmenty najważniejszych utworów jazzowych.

- Zeszłoroczne koncerty urodzinowe pn. „Klubowy Paprykarz i Oranżada" były dwa, więc i w tym roku Jimek wystąpi dwa razy – mówi Dorota Serwa, dyrektor filharmonii w Szczecinie. - To, że Radzimir Dębski jest uwielbiany przez szczecińską publiczność, wiedzieliśmy od dawna. Jednak nie zdawaliśmy sobie sprawy, że bilety na urodzinowy koncert Szczecina, w którym nasza orkiestra razem z Radzimirem, Mioushem i Joką zagrają „Historię hip hopu”, rozejdą się w 90 minut, dlatego postanowiliśmy dzień później zagrać dodatkowy koncert, tym razem już w sali symfonicznej – dodaje D. Serwa.

Historia jazzu wg Jimka to 51 słynnych tematów jazzowych, które Radzimir Dębski zaaranżował w jedną suitę, dbając o dramaturgię i spójność całości. Utwór po raz pierwszy wykonany został w 2016 roku podczas festiwalu Solidarity of Arts w Gdańsku. Są tu fragmenty utworów Coltrane'a, Jobima, Gershwina, Ellingtona, Davisa, Hancocka, Parkera, Komedy, tematy ze znanych filmów: „Kill Bill”, „Śniadania u Tiffany’ego” czy kołysanka z „Dziecka Rosemary”.

Sprzedaż biletów, w cenie 50-70 zł, startuje właśnie w czwartek o godz. 13 - w kasie filharmonii oraz przez internet. Do kasy i sprzedaży internetowej trafią dwie odrębne pule biletów. Przy kasie jedna osoba będzie mogła kupić maksymalnie 5 biletów. Limit dla transakcji internetowej ustalono - podobnie jak przy sprzedaży stacjonarnej - na 5 wejściówek. Dodatkowych informacji udziela kasa filharmonii: kasa@filharmonia.szczecin.pl.

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”