czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Znacie ją z seriali. W czwartek będzie w zamku

Znacie ją z seriali. W czwartek będzie w zamku

Znacie ją z seriali. W czwartek będzie w zamku
Data publikacji: 2019-03-28 07:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-29 07:04
Wywietleń: 614 382933

Poezje Julii Hartwig, Anny Świrszczyńskiej i Papuszy (Bronisławy Wajs) w interpretacji Edyty Łukaszewskiej, usłyszymy w czwartkowym 28. Szczecińskim Salonie Poezji w Zamku Książąt Pomorskich. Wstęp wolny - bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I), od godz. 17.00 w dniu wydarzenia, liczba miejsc ograniczona.

Edyta Łukaszewska jest aktorką teatralną, filmową i serialową. Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 2002 roku związana jest z zespołem Teatru Nowego w Poznaniu. Pracowała z takimi reżyserami jak: Krystyna Janda, Wojciech Smarzowski, Jerzy Stuhr, Mikołaj Grabowski, Jacek Borcuch, Agata Duda-Gracz. Znana jest widzom z seriali: „M jak miłość”, „Wydział zabójstw”, „Kasia i Tomek”, „Na Wspólnej”, „Ucho Prezesa”. Nagrodzona została na X Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia w Krakowie (2017) za najlepszą rolę kobiecą w spektaklu „Będzie pani zadowolona, czyli rzecz o ostatnim weselu we wsi Kamyk”. Zresztą, to przedstawienie mogli obejrzeć, w ub. roku, widzowie festiwalu Kontrapunkt w Szczecinie.

Spotkanie w zamku rozpocznie się o godz. 17.30 w Holu Wschodnim Zamku (wejście A, parter). Prowadzenie: Michał J. Kawecki, twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji.

(MON)

Komentarze

Anatol
Literatura wysokiego lotu dodatkiem do serialowych gwiazd?
2019-03-29 05:30:27
opp
Politycy i urzędnicy najbardziej boją się literatów , zwłaszcza niezależnych, bo wiedzą,że oni przeminą , literatura zostanie.
2019-03-29 05:21:28
poznaniak
Szczecin jak to Szczecin - bez zmian. Bardzo się cieszę ,że kilkanaście lat temu wyemigrowałem zagranice do Poznania. Tam szanują mieszkańców i ludzi kultury. Poznań do światowa metropolia. Miasto enklawa sukcesu i dobrobytu.
2019-03-28 11:45:06
Jarun
Wybudowali za 120 milionów filharmonię , w której nie ma koncertów muzyki poważnej i trupiarnię Przełomy, tylko nie wiadomo po co ? A spotkania z pisarzami twórcami, gdzieś po korytarzach, ciasnych salkach, jakiś kanciapach, piwnicach empiku, np. Zamek, Prom Media na Woj. Polskiego. Bezmyślność i durnota rządzących miastem nie zna granic. I cieszą się "tfurcy Frygi".
2019-03-28 10:06:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie