środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Rusinek o Szymborskiej

Rusinek o Szymborskiej

Rusinek o Szymborskiej
Data publikacji: 2018-05-17 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-19 20:41
Wywietleń: 842 327502

W czwartek (17 maja) gościem w Szczecińskim Salonie Poezji będzie Michał Rusinek, polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, sekretarz Wisławy Szymborskiej. Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 w urokliwej scenerii dziedzińca menniczego. W razie niepogody spotkanie zostanie przeniesione do holu wschodniego (wejście A z dużego dziedzińca). W przypadku holu wschodniego obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, wejście I z małego dziedzińca. Wejściówki można odbierać od godz. 17.00 w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona.

W programie spotkania:

• opowieść o Wisławie Szymborskiej

• czytanie poezji noblistki

• prezentacja twórczości własnej. 

Oprawa muzyczna – Roman Rydz (akordeon). Prowadzenie – Michał Józef Kawecki, twórca i gospodarz Szczecińskiego Salonu Poezji.

(p)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

PiSzcząca bida
@ Raz jeszcze... do rownie PO-rano-icznej PiSzczacej bidy... - Krótka do ciebie wycieczka: w głowie sieczka, w pisaniu sieczka. POranojo totalna: mi obecny RZAD (masz na myśli RZĄD?) nic nie poobcinał, bo obecny RZAD (RZĄD?) mnie kocha i dalej mam tyle co tow. Piotrowicz.
2018-05-19 20:28:30
Raz jeszcze... do rownie PO-rano-icznej PiSzczacej bidy...
A zebys, jako "Rzekome Szczescie"... i co rzekomo nie ma klo-PO-tow i na tym forum...z PO-zbieraniem nie-sens-ownych mysli wraz z nie-PO-prawna pis-ownia... Nie wiedzial ?? No przeciez Saaami PO-dniesliscie Wielki Placz... jak to teraz prze-zyjecie za 2000 zl/miesiac - jak obecny Rzad wam "PO-OB i CI-NAL" !!
2018-05-18 23:47:42
PiSzcząca bida
@ Do... PiSzczacej bidy za 2000 zl/m-c No i odezwało się to POranoiczne nieszczęście tego forum, co ma kłopoty z zebraniem sensownej myśli i z poprawną pisownią. Co ty bidulko z tym 2000 zl/m-c? Czy myślisz, że wszyscy mają tyle co ty?
2018-05-17 23:46:13
Do... PiSzczacej bidy za 2000 zl/m-c
Hopla to juz My mamy... kolej teraz juz i na Ciebie !!
2018-05-17 22:52:30
PiSzcząca bida
@ Po nitce... do klabka Na pewno polskie, bo w przeciwieństwie do ciebie pięknie pisała po polsku.A ty masz szanse dostać Hopla.
2018-05-17 22:10:29
Po nitce... do klabka
A jakie "korzenie i pochodzenie"... ma ta Pani Szymborska - ze az dostala Nobla ??
2018-05-17 21:03:59
-
Dobrze, że nie o Trzaskowskim, jak w spocie ;/