środa, 23 września 2020.
Strona główna > Kultura > Zaproszenia na Devine'a

Zaproszenia na Devine'a

Zaproszenia na Devine'a
Data publikacji: 2016-03-09 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:42
Wywietleń: 1858 122967

Richard Devine jeden z najbardziej znanych przedstawicieli muzyki elektronicznej, wystąpi w czwartek w Szczecinie. Koncert będzie częścią cyklu SoundLab, realizowanego w szczecińskiej filharmonii.

Artysta uznawany jest za muzycznego wizjonera. Jego kompozycje często wykraczają poza powszechnie uznane ramy konwencji i gatunków. Mistrz syntezy brzmień, legendarna postać elektronicznego undergroundu USA. Inspiruje go zarówno klasyka, jak i awangarda. Słynie również z improwizowanych koncertów, podczas których wykorzystuje kilkaset własnoręcznie stworzonych sampli. Potrafi wydobyć najbardziej niezwykłe dźwięki nie tylko z ogromnej liczby sprzętu (w tym baterii rozmaitych syntezatorów), jest także w stanie spożytkować brzmienie metalu, szkła, drewna, wody, a nawet roju pszczół, stada ptaków czy ławicy delfinów. Współpracownik Trenta Reznora z Nine Inch Nails, Mike’a Pattona z Faith No More i Matthew Herberta. Na swoim koncie ma wiele cenionych płyt wydawanych nakładem czołowych eksperymentalnych wytwórni jak Hymen Records, Detroit Underground czy Warp.

Richard Devine po raz pierwszy zagra w Polsce. Koncert rozpocznie się o godz. 19 w sali symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na czwartkowy koncert. By je zdobyć, należy w czwartek, po godz. 12, wysłać SMS-a o treści KURIER.ELECTRONIK na numer 72051. Zaproszenia otrzymają trzy najszybsze osoby. Koszt SMS-a to 2,46 zł.

(kas)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie