Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Zamkowe Noce Filmowe. Farsa w gwiazdorskiej obsadzie

Data publikacji: 2021-07-09 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-09 20:38
Zamkowe Noce Filmowe. Farsa w gwiazdorskiej obsadzie
Fot. Materiały dystrybutora  

W tym roku Zamkowe Noce Filmowe realizowane są pod hasłem: "Idealne życie czy idealna pułapka?". W piątek (9 lipca) można obejrzeć, na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie o godz. 22, film pt. "Party".

Ta opowieść w reżyserii Sally Potter to znakomita farsa z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie. Na ekranie: Kristin Scott Thomas, Patricia Clarkson, Timothy Spall, Cillian Murphy, Cherry Jones i Emily Mortimer.

Oto Janet (w tej roli - Scott Thomas) organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April (Clarkson) i jej mąż Gottfried (Ganz), zwolennik medycyny alternatywnej; para wyzwolonych lesbijek – Martha (Jones) oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny (Mortimer) oraz dziwnie podenerwowany bankier Tom (Murphy), który zaczyna imprezę od wciągnięcia kreski kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill (Spall), zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta...

Bilet na seans kosztuje 5 złotych.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

substelna
2021-07-09 18:55:24
Za 5 zeta można potaplać się w gównie jak nie przymierzając ministra zdrowia. O niczym innym nie marzyłam.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA