Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Ruszają Zamkowe Noce Filmowe. Znamy repertuar!

Data publikacji: 2021-06-22 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-22 07:55
Ruszają Zamkowe Noce Filmowe. Znamy repertuar!
Fot. materiały organizatora  

We wtorek (22 czerwca) ruszają pokazy filmowe na dziedzińcu zamkowym w Szczecinie, pn. Zamkowe Noce Filmowe. Zainauguruje je projekcja dokumentu koprodukowanego przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film" - pt. "Bootleg", która połączona będzie z koncertem grupy Dynasonic. Ten film pokaże sytuację artystów w okresie pandemii na przykładzie wspomnianego zespołu. Jakich jeszcze filmów szczecińscy kinomani mogą oczekiwać w najbliższych tygodniach?

"Zamkowe Noce Filmowe" to kino plenerowe, organizowane na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie - cyklicznie od 2008 roku w okresie wakacji. Letnie projekcje filmowe na dziedzińcu menniczym każdego roku związane są z innym tematem przewodnim. W tym roku realizowane będą pod hasłem: "Idealne życie czy idealna pułapka?". "Nie zabraknie także sportowych emocji - zaprezentujemy trzy filmy, które mamy nadzieję rozgrzeją pasjonatów sportu przed olimpijskimi zmaganiami. Zgodnie z tradycją, w programie znajdą się filmy koprodukowane przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film" - informują organizatorzy. Bilety na seanse kosztują tylko 5 złotych.

Komedia, historia miłosna, farsa

Na jakie filmy będzie się można wybrać do końca przyszłego miesiąca? 29 czerwca zostanie pokazana opowieść pt. "Włoskie wakacje". Oto w głównej roli Liam Neeson, tym razem w komediowej odsłonie, w rozgrzewającej serce opowieści o tym, że w malowniczej Toskanii wszystko można zacząć od nowa. Na 6 lipca zaplanowany jest film pt. "Coś się kończy coś się zaczyna", czyli historia miłosna z Shailene Woodley – gwiazdą serialu „Wielkie kłamstewka”.

9 lipca kinomani będą mogli obejrzeć znakomitą, brytyjską farsę z życia wyższych sfer w gwiazdorskiej obsadzie - pt. "Party". Zagrali tu bowiem: Patricia Clarkson, Bruno Ganz, Cherry Jones, Emily Mortimer, Cillian Murphy. Oto Janet organizuje domowe przyjęcie w gronie najbliższych, aby uczcić swój awans na ministrę zdrowia w brytyjskim rządzie. Wśród gości są sarkastyczna April i jej mąż Gottfried, zwolennik medycyny alternatywnej, para wyzwolonych lesbijek – Martha oraz jej o kilkanaście lat młodsza partnerka Jinny, dziwnie podenerwowany bankier Tom, który zaczyna imprezę od wciągnięcia "kreski" kokainy w toalecie. Tymczasem mąż gospodyni, Bill, zdaje się kompletnie niezainteresowany całą sytuacją. Siedzi osowiały na środku salonu, bez słowa sączy wino i tylko od czasu do czasu puszcza ekscentryczną muzykę z płyty winylowej...

Nominacja do Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny

Największe wydarzenie francuskiego kina ostatnich lat, czyli film pt. "Nędznicy", zostanie pokazany 13 lipca. Nominacja do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes, zdobywca czterech Cezarów, w tym dla Najlepszego Filmu, laureat dziesiątek nagród i wyróżnień na festiwalach filmowych - oto atrybuty tej produkcji. "Debiut o sile eksplozji, który podbił świat! Montfermeil, które pulsuje od napięć, gniewu i niepewności to miejsce, w którym nieustannie toczy się gra o lokalne wpływy" - pisano o tej opowieści. I jeszcze: "Nawet niewinny psikus grupy dzieciaków, które kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji".

Tydzień po "Nędznikach", czyli 20 lipca, zaplanowane są filmy animowane duetu artystycznego w pracy i życiu - Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego. Będzie okazja obejrzeć aż dziewięć ich produkcji. Z kolei wspomniane "sportowe emocje" to seanse: 22 lipca - "Po złoto", czyli dokument o losach Władysława Kozakiewicza – wybitnego polskiego tyczkarza, 27 lipca - biograficzny dokument pt. "Diego Maradona", a dwa dni później - "Happy Olo – Pogodna ballada o Olku Dobie".

W czerwcu i lipcu pokazy seanse będą się rozpoczynały o godz. 22, a w sierpniu - pół godziny wcześniej.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ