niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Kultura > Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie

Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie

Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie
Data publikacji: 2019-04-13 22:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-16 10:04
Wywietleń: 1027 385545

Nową wystawę szczecińskiego Muzeum Narodowego - pn. „ZOOESTETYKA. Zwierzęta w sztuce” można zwiedzać w niedzielę ze... swoim pupilem. Ekspozycja jest czynna w Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1, w tym dniu w godz. 10-16.

- W każdą niedzielę na wystawę zapraszamy państwa wraz z waszymi pupilami – mile widziane wszystkie kulturalne psy, koty, króliki, chomiki, świnki morskie, myszki, szczurki, żółwie i leniwce. Wpuścimy także grzeczne małpy, a w lot powitamy papugi i kanarki - informuje Daniel Źródlewski, rzecznik muzeum.

Jak żartuje rzecznik, z przyczyn obiektywnych i maniakalnej fobii jednego z pracowników muzeum wyklucza się obecność węży, pająków oraz innych przedstawicieli jadowitych gatunków.

- Z uwagi na ograniczoną nośność stropów nie możemy ugościć zwierząt wielkogabarytowych: słoni, hipopotamów, nosorożców, wielbłądów, żubrów, niedźwiedzi, antylop, zebr, krokodyli, jeleniowatych, goryli, yeti oraz żyraf (zbyt nisko!) - dodaje D. Źródlewski. - Osobliwy charakterek wyklucza niestety także obecność lwów, tygrysów, panter, jaguarów, wilków oraz pokrewnych krwiożerczych stworzeń. Niemile widziane także będą pszczoły, osy, trzmiele, szerszenie, kleszcze i pchły. Suchy charakter muzeum uniemożliwia obecność zwierząt morskich. Wstęp na wystawę niewymienionych wyżej gatunków może podlegać indywidualnym negocjacjom. Obecność zwierząt na wystawie oraz obowiązki właścicieli regulować będzie stosowny regulamin. Zwierzęta nie płacą za bilet!

Wystawę można obejrzeć do 30 czerwca.

(MON)

Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie

Komentarze

k....k12
Zamiast zorganizować akcję ZABIERZ OPORNEGO NA SZTUKĘ DORASTAJĄCEGO WNUKA, MĘŻA, SĄSIADKĘ, NA WYSTAWĘ WEJDĄ ZA DARMO, to oni promują zwierzaki, którym tak potrzebna jest sztuka, jak świni rower. Wywlekanie zwierzaka z domu, klatki i ciąganie go po miejscach, których on nie widział, nie zna, wywołuje u niego stres, szok, chęć ucieczki, często agresję, nierzadko oddawanie moczu, kału ze strachu. Brawo!! Brawo!! Wy żałosne ofiary rewolucji!! No dobrze wam już te mózgi wyprali. Degradowanie człowieka jako korony stworzenia \ tak tak, korony stworzenia mimo waszych szyderstw \ i zrównanie go np ze szczurem, bo to też może być pupil jakiegoś dorosłego ekscentryka to jest obraza także dla was. Ale wam pluć w gębę... itd itp. A co na to artyści. Pytanie retoryczne, bo oni już dawno są po ciemnej stronie mocy, w większości, wystarczy prześledzić życiorysy. Człowiek jest popychany do upadku, do zbydlęcenia i zniewolenia, a oporni, protestujący do więzień, albo odbiera im się dzieci
2019-04-14 08:57:08
beee
A mówiąc wprost. Po jakiego ch..... ta "akcja"? Ciekawe co się stanie, gdy pies pogoni za kotem, zagryzie królika. Kot ucieknie na obraz rozdzierając go pazurami. Będzie modern art pełną gębą. Idiotyczny zwyczaj włażenia wszędzie ze zwierzętami. Do sklepu. Do apteki. Do baru. Lubię zwierzęta ale rozumiem, że ktoś może nie życzyć sobie bliskiego kontaktu z moim zwierzakiem. Choćby ze względu na alergię. Lub zwykłą obawę przed pogryzieniem, pobrudzeniem. Czy tak trudno to zrozumieć? Z drugiej strony. Jaki jest komfort oglądania wystawy z psem "tańczącym"na smyczy?
2019-04-13 23:13:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie