niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie

Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie

Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie
Data publikacji: 2019-04-13 22:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-16 10:04
Wywietleń: 902 385545

Nową wystawę szczecińskiego Muzeum Narodowego - pn. „ZOOESTETYKA. Zwierzęta w sztuce” można zwiedzać w niedzielę ze... swoim pupilem. Ekspozycja jest czynna w Muzeum Sztuki Współczesnej przy ul. Staromłyńskiej 1, w tym dniu w godz. 10-16.

- W każdą niedzielę na wystawę zapraszamy państwa wraz z waszymi pupilami – mile widziane wszystkie kulturalne psy, koty, króliki, chomiki, świnki morskie, myszki, szczurki, żółwie i leniwce. Wpuścimy także grzeczne małpy, a w lot powitamy papugi i kanarki - informuje Daniel Źródlewski, rzecznik muzeum.

Jak żartuje rzecznik, z przyczyn obiektywnych i maniakalnej fobii jednego z pracowników muzeum wyklucza się obecność węży, pająków oraz innych przedstawicieli jadowitych gatunków.

- Z uwagi na ograniczoną nośność stropów nie możemy ugościć zwierząt wielkogabarytowych: słoni, hipopotamów, nosorożców, wielbłądów, żubrów, niedźwiedzi, antylop, zebr, krokodyli, jeleniowatych, goryli, yeti oraz żyraf (zbyt nisko!) - dodaje D. Źródlewski. - Osobliwy charakterek wyklucza niestety także obecność lwów, tygrysów, panter, jaguarów, wilków oraz pokrewnych krwiożerczych stworzeń. Niemile widziane także będą pszczoły, osy, trzmiele, szerszenie, kleszcze i pchły. Suchy charakter muzeum uniemożliwia obecność zwierząt morskich. Wstęp na wystawę niewymienionych wyżej gatunków może podlegać indywidualnym negocjacjom. Obecność zwierząt na wystawie oraz obowiązki właścicieli regulować będzie stosowny regulamin. Zwierzęta nie płacą za bilet!

Wystawę można obejrzeć do 30 czerwca.

(MON)

Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie Zabierz zwierzaka do muzeum! Wstęp pupila – bezpłatnie

Komentarze

k....k12
Zamiast zorganizować akcję ZABIERZ OPORNEGO NA SZTUKĘ DORASTAJĄCEGO WNUKA, MĘŻA, SĄSIADKĘ, NA WYSTAWĘ WEJDĄ ZA DARMO, to oni promują zwierzaki, którym tak potrzebna jest sztuka, jak świni rower. Wywlekanie zwierzaka z domu, klatki i ciąganie go po miejscach, których on nie widział, nie zna, wywołuje u niego stres, szok, chęć ucieczki, często agresję, nierzadko oddawanie moczu, kału ze strachu. Brawo!! Brawo!! Wy żałosne ofiary rewolucji!! No dobrze wam już te mózgi wyprali. Degradowanie człowieka jako korony stworzenia \ tak tak, korony stworzenia mimo waszych szyderstw \ i zrównanie go np ze szczurem, bo to też może być pupil jakiegoś dorosłego ekscentryka to jest obraza także dla was. Ale wam pluć w gębę... itd itp. A co na to artyści. Pytanie retoryczne, bo oni już dawno są po ciemnej stronie mocy, w większości, wystarczy prześledzić życiorysy. Człowiek jest popychany do upadku, do zbydlęcenia i zniewolenia, a oporni, protestujący do więzień, albo odbiera im się dzieci
2019-04-14 08:57:08
beee
A mówiąc wprost. Po jakiego ch..... ta "akcja"? Ciekawe co się stanie, gdy pies pogoni za kotem, zagryzie królika. Kot ucieknie na obraz rozdzierając go pazurami. Będzie modern art pełną gębą. Idiotyczny zwyczaj włażenia wszędzie ze zwierzętami. Do sklepu. Do apteki. Do baru. Lubię zwierzęta ale rozumiem, że ktoś może nie życzyć sobie bliskiego kontaktu z moim zwierzakiem. Choćby ze względu na alergię. Lub zwykłą obawę przed pogryzieniem, pobrudzeniem. Czy tak trudno to zrozumieć? Z drugiej strony. Jaki jest komfort oglądania wystawy z psem "tańczącym"na smyczy?
2019-04-13 23:13:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie