środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > „Oferta strajkowa” szczecińskich instytucji. Może kino albo muzeum?

„Oferta strajkowa” szczecińskich instytucji. Może kino albo muzeum?

„Oferta strajkowa” szczecińskich instytucji. Może kino albo muzeum?
Data publikacji: 2019-04-10 15:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 11:10
Wywietleń: 779 385142

Dwie szczecińskie instytucje kulturalne mają propozycję dla dzieci i młodzieży na czas strajku w szkołach. Muzeum Narodowe zaprasza do zwiedzania wystaw (bilet za złotówkę dla ucznia i tyle samo dla opiekuna), a - co ważne - na wybranych ekspozycjach muzealnicy będą pełnić dyżury, by podzielić się z uczniami swoją wiedzą. Z kolei w kinie Zamek można obejrzeć bezpłatnie kreskówki.

Projekcje we wspomnianym kinie odbędą się w czwartek o godz. 9, 11 i 13, a w piątek o godz. 9. Będą to półtoragodzinne seanse. Uwaga! Bilety wolnego wstępu do odbioru na pół godziny przed projekcją w kasie kinowej. W przypadku przedłużenia się strajku, Zamek rozważy przygotowanie dodatkowych propozycji w przyszłym tygodniu.

W muzeum bilety wstępu kosztują dla uczniów złotówkę, a w dniach strajku tyle samo zapłacą dorośli towarzyszący dzieciom i młodzieży (np. rodzice, dziadkowie, itd.) - jest to tzw. bilet specjalny (nie obowiązuje wszystkich innych dorosłym, którzy w dniach strajku pojawią się na wystawach). Jak mówi rzecznik instytucji - Daniel Źródlewski, „oferta strajkowa" będzie aktualna do czasu zakończenia strajku w placówkach oświatowych.

Jakie zatem wystawy można obejrzeć w ramach zagospodarowania czasu uczniom w trakcie strajku?

W gmachu przy Wałach Chrobrego można oglądać unikatową kolekcję kopii antycznych rzeźb – „Antyczne korzenie Europy. Szczecińska kolekcja Dohrnów” oraz odbyć egzotyczną podróż na Czarny ląd, czyli zobaczyć wystawy stałe Działu Kultur Pozaeuropejskich – „W Afrykańskiej wiosce”, „Sztuka Afryki – między maską a fetyszem”, a także „Dzieci magii. Afrykańskie lalki i marionetki”. Kuratorki wystaw afrykańskich będą do dyspozycji uczniów i ich rodziców w czwartek i piątek w godz. 10-13. W Muzeum Tradycji Regionalnych można podziwiać wystawę czasową pt. „Świętowanie. Zabytki obrzędowości rodzinnej i dorocznej” (dyżur edukatora - w piątek w godz. 10-13), zobaczyć wystawy stałe związane z historią regionu – „Złoty wiek Pomorza” (dyżur edukatora – w czwartek w godz. 12-14), „Stare srebra” oraz „Gabinet Pomorski” (dyżur edukatora – w czwartek i piątek w godz. 10-13). W Muzeum Historii Szczecina można poznać dzieje miasta od czasów pradawnych do współczesność, z kolei nowsze dzieje stolicy Pomorza Zachodniego – na wystawie pn. „Miasto sprzeciwu. Miasto protestu” w Centrum Dialogu Przełomy. W obu gmachach (w godz. 10-13) muzealnicy będą się dzielili z uczniami swoją wiedzą.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie