poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza

Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza

Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza
Data publikacji: 2016-08-12 10:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:55
Wywietleń: 2343 148277

Na organizowany w środę – 9 sierpnia br. koncert Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum do Trzęsacza przyjechał z Wiednia organista – Marek Kudlicki, a z Szanghaju muzycy zespołu The Threex.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej, Agnieszka Piass – wykładowca śpiewu solowego na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Marek Kudlicki – dyrygent, organista oraz pianista przedstawili utwory na sopran z towarzyszeniem organów, a także na organy solo.  Słuchaczy wzruszyła szczególnie Lacrimosa Witolda Lutosławskiego dedykowana przez wokalistkę Damianowi Borowiczowi – dziekanowi bydgoskiej akademii muzycznej, który w ostatnich dniach zginął tragicznie na szlaku Orlej Perci w Tatrach. Marek Kudlicki jako propagator polskiej muzyki na świecie zadbał o to, by podczas koncertu  wykonane zostały kompozycje Ludomira Różyckiego, Tadeusza Szeligowskiego i Władysława Żeleńskiego.

Odmienny charakter miała druga część wieczoru. Grupa The Threex złożona z doskonałych wirtuozów Krzysztofa Kokoszewskiego i Jacka Stolarczyka – skrzypków oraz Jacka Obstarczyka – pianisty  występem nawiązała do cieszącej się coraz większą popularnością formy kabaretu muzycznego. Różnorodność charakterów, świetny warsztat, obycie sceniczne, profesjonalizm muzyków i poczucie humoru docenili słuchacze, którzy sprowokowali artystów do bisów. Specjalnie zaaranżowane na dwoje skrzypiec Bukoliki Witolda Lutosławskiego miały prawykonanie  podczas festiwalu i zostały owacyjnie przyjęte przez słuchaczy. 

W najbliższą sobotę – 13 sierpnia br. odbędzie się w Trzęsaczu ostatni w tej edycji festiwalowy koncert. Wystąpią Jarosław Żołnierczyk – skrzypek i  znakomita Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Anny Duczmal-Moroz. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo na stronie:

www.sacrumnonprofanum.pl

Tekst Jan Koprowicz

Zdjęcia Jarosław Dalecki 

Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza Z Szanghaju i Wiednia do Trzęsacza

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy