Sobota, 01 kwietnia 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

XXV Wiosenne Koncerty Gitarowe na Zamku. Mamy bilety dla Czytelników!

Data publikacji: 17 marca 2023 r. 08:32
Ostatnia aktualizacja: 17 marca 2023 r. 08:32
XXV Wiosenne Koncerty Gitarowe na Zamku. Mamy bilety dla Czytelników!
Duo Melis. Susana Prieto (Hiszpania) i Alexsis Muzurakis (Grecja) Fot. mat. organizatorów  

Miłośników dobrej muzyki Zamek zaprasza na jubileuszową edycję Wiosennych Koncertów Gitarowych. Dla szczecińskiej publiczności wystąpią światowej sławy muzycy – Szymon Mika Duo, Duo Melis, Erlendis Quartet oraz Zsombor Sidoo. Koncerty odbędą się w weekend 18 i 19 marca.

Wiosenne Koncerty Gitarowe organizowane są już od ćwierć wieku i od samego początku gromadzą grono wiernych melomanów oraz przysparzają temu instrumentowi nowych wielbicieli. Każdego roku Zamek w Szczecinie gości artystów reprezentujących najwyższy światowy poziom. W tym roku odbędzie się wyjątkowa jubileuszowa dwudziesta piąta edycja, podczas której wystąpią: utytułowany gitarzysta jazzowy Szymon Mika wraz z kontrabasistą Piotrem Narajowskim, jeden z najlepszych duetów gitarowych na świecie Duo Melis

- Dwadzieścia pięć lat temu nikt chyba nie spodziewał się, że impreza przetrwa ćwierć wieku i zapisze się w kronikach kulturalnych miasta jako jedno z najdłużej funkcjonujących, cyklicznych wydarzeń muzycznych Szczecina – opowiada Piotr Pałac, kierownik artystyczny Wiosennych Koncertów Gitarowych. - Choć od pierwszej edycji festiwalu bohaterką większości koncertów była gitara klasyczna, to na przestrzeni lat program festiwalu podlegał ewolucji, dając szansę miłośnikom gitary nie tylko na delektowanie się subtelnym klasycznym brzmieniem, ale i dźwiękami gitary jazzowej, flamenco, lutni czy gitary zestawionej z innymi instrumentami. Tegoroczne jubileuszowe spotkanie powinno zaspokoić najbardziej wyrafinowane gusta – dodaje.

Jako pierwszy (18 marca) w sali Anny Jagiellonki wystąpi gitarzysta jazzowy Szymon Mika uznany w najnowszym, corocznym plebiscycie specjalistycznego czasopisma Jazz Forum za Gitarzystę Roku 2022. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Na co dzień koncertuje z czołówką polskiego i światowego jazzu, tworząc nietuzinkowe projekty. Do współpracy w Zamku zaprosił kontrabasistę Piotra Narajowskiego, zdobywcę wielu nagród, współpracownika wybitnych osobistości polskiego i europejskiego jazzu.

Dzień później (19 marca) Zamek zaprasza na koncert jednego z najwyżej cenionych duteów gitarowych na świecie - Duo Melis. Susana Prieto (Hiszpania) i Alexsis Muzurakis (Grecja) koncertują na najbardziej prestiżowych scenach, m.in. w Filharmonii Berlińskiej czy Concertgebouw w Amsterdamie. W ramach Wiosennych Koncertów Gitarowych występowali już dwukrotnie, zawsze wywołując entuzjazm publiczności swoją niezwykłą muzykalnością, porozumieniem na scenie, przepięknym dźwiękiem i wyjątkową wirtuozerią.

Bilety dostępne są w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (Dziedziniec Menniczy, wej. I), a także na stronie internetowej https://bilety.zamek.szczecin.pl.

PROGRAM KONCERTÓW:

18 marca (sobota), godz. 17:00, Szymon Mika Duo (Szymon Mika – gitara, Piotr Narajowski – kontrabas)

W programie m.in. kompozycje lidera, autorskie aranżacje standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej.

19 marca (niedziela), godz. 17:00, Duo Melis (Susana Prieto – gitara,Alexis Muzurakis – gitara)

W programie m.in. Astor Piazzolla, Antoine de Lhoyer, J. N. Pancrace Royer.

 

UWAGA! Dla naszych czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na każdy z koncertów. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.koncert. Na SMS-y czekamy tylko w piątek. Zaproszenia otrzymają dwie osoby, które najszybciej przyślą SMS-a w piątek tuż po godz. 12.00 (na koncert w sobotę) i po godzinie 13.00 (na koncert w niedzielę). Koszt SMS-a – 2,46 zł z VAT.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA