Piątek 16 kwietnia 2021r. 

Wiosenne Koncerty Gitarowe. Od piątku do niedzieli

Data publikacji: 2021-03-05 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-06 08:15
Wiosenne Koncerty Gitarowe. Od piątku do niedzieli
 

Wyjątkowe brzmienie gitar klasycznych, lutni i głosu będzie można posłuchać bezpłatnie i bez wychodzenia z domu. W tym roku bowiem tradycyjna impreza odbywająca się corocznie w Zamku Książąt Pomorskich, czyli Wiosenne Koncerty Gitarowe, przenosi się do sieci. Z powodu pandemii, występy zostały zarejestrowane w Galerii Gotyckiej zamku, a następnie każdy koncert zostanie opublikowany online i dostępny będzie przez trzy dni, w przestrzeni internetowej zamku: na kanałach YouTube i Facebook oraz na stronie internetowej zamku. Emisje występów będą rozpoczynać się o 8 w każdy piątek marca i będą trwać do godz. 22 do niedzieli. 

Od piątku (5 marca) do niedzieli będzie można obejrzeć koncert duetu gitarowego Pajestka Kostecki Duo (na zdjęciu). W skład zespołu wchodzą utalentowani muzycy, kameraliści, którzy od wielu lat prowadzą bogatą działalność artystyczną oraz pedagogiczną. Dawid Pajestka jest absolwentem w klasie gitary Akademii Muzycznej w Poznaniu, obecnie wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie oraz nauczycielem szczecińskich szkół muzycznych I i II stopnia. Maciej Kostecki ukończył klasę gitary w szczecińskiej Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoją wiedzę oraz doświadczenie przekazuje uczniom w szkołach muzycznych, pracuje również jako muzyk sesyjny.

Jak mówią sami artyści, ich ambicją jest stworzenie przestrzeni, w której odbiorca poczuje się dobrze, znajdzie chwile wytchnienia i refleksji, oderwie się od codzienności.

Oto program koncertu:

J. S. Bach: Concerto for two violins BWV 1043, cz. II Largo ma non tanto

Boris Gaquere: Xeque-mate

Sergio Assad: Jobiniana No. 1

Radames Gnattali: Suita Retratos cz 1. Pixinguinha

Peter Madlem: Monte Carlo

Pierre Petit: Toccatta

Kolejne koncerty festiwalowe zaplanowane są w następne, trzy weekendy tego miesiąca. Wystąpią wtedy: Mateusz Ławniczak (lutnia, śpiew), Andrzej Grygier (gitara), Woch-Guzik Duo (duet gitarowy).

(MON)

 

 

Komentarze

Wanda
2021-03-06 06:20:38
Trzeba posłuchać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ