Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Wystawa w Promediach. Szczecin poza centrum

Data publikacji: 2021-04-06 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-06 12:01
Wystawa w Promediach. Szczecin poza centrum
Wystawę można oglądać do 8 kwietnia 2021 w witrynach ProMediów (al. Wojska Polskiego 2). Fot. Izabella Staśkiewicz  

W witrynach Promediów przy al. Wojska Polskiego 2 do czwartku  (8 kwietnia) możemy oglądać wystawę zatytułowaną "Szczecin poza centrum". Przygotowało ją Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury. 

Stowarzyszenie reklamuje tę ekspozycję tak: "Szczecin to nasze wspaniałe miasto, często pokazywane w malarstwie, także na wielu naszych wystawach. Celem tej wystawy jest pokazanie miejsc mniej znanych niż te w centrum, a z pewnością pięknych i ciekawych. Mieszkamy w różnych dzielnicach, to nam daje możliwość przedstawienia wielu perełek z naszych okolic widzianych oczami twórców Stowarzyszenia. Wśród tych miejsc, poza Śródmieściem, znajdziemy wyjątkowe jezioro Szmaragdowe, Wieżę Bismarcka, czy unikatowy, jedyny w Europie, zwodzony most kolejowy nad Regalicą. Prezentacja naszych obrazów niech będzie motywacją do odwiedzania tych miejsc, szczególnie dla naszych gości z innych miast, gdy zaprosimy ich na spacer po Szczecinie"

Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury działa od 2006 roku. Stowarzyszenie jest niezależnym i dobrowolnym związkiem artystów pracujących twórczo w różnych dziedzinach sztuki, takich jak malarstwo, rzeźba, poezja, fotografia i filmowanie.

Celem ZSTK jest upowszechnianie szeroko rozumianej sztuki, podejmowanie działań zmierzających do polepszenia warunków pracy twórczej oraz współdziałanie z lokalnymi organizacjami działającymi na rzecz kultury i sztuki.

(as)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ