Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Wystawa prac najbardziej znanych ilustratorów w Estonii. Można ją obejrzeć za darmo

Data publikacji: 2021-02-25 09:12
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-25 09:12
Wystawa prac najbardziej znanych ilustratorów w Estonii. Można ją obejrzeć za darmo
Fot. Regina Lukk-Toompere  

„Secret Lives / Sekretne Życie” to tytuł wystawy sztuki estońskiej, która jest czynna od środy (24 lutego) w holu wschodnim Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Będzie tu można zobaczyć 60 prac, choćby grafik i rysunków, których autorami są znani i cenieni na świecie najbardziej znani ilustratorzy w Estonii: Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere i Urmas Viik.

"Prace, które zostaną zaprezentowane w zamkowych przestrzeniach, nacechowane są indywidualnym i niepowtarzalnym stylem ich twórców. Wprowadzają widza w mały, sekretny, bajkowy i bardzo osobisty świat. Treści zaczerpnięte m.in. z baśni braci Grimm i Andersena oraz estońskich mitów stają się w przekazie artystycznym uniwersalne i tak bardzo współczesne. Autorzy w niepowtarzalny sposób oddają i ilustrują ponadczasowe życiowe prawdy a także niezmienność ludzkiej natury" - oto zapowiedź organizatorów wystawy.

Ekspozycja pt. „Secret Lives / Sekretne Życie” gościła dotąd we Francji (w Paryż i Strasburgu), w Izraelu (w Tel Awiwie i Jerozolimie) i na Białorusi (w Mińsk). Z kolei w Polsce pokazywana była w Warszawie, Płocku i Krakowie. W szczecińskim zamku wystawa będzie czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10 – 18. Wstęp wolny.

(MON)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ