Wtorek 24 maja 2022r. 
REKLAMA

Wystawa Fundacji Dr Clown. Obrazy w szczecińskim "Krzemieniu"

Data publikacji: 2021-09-10 11:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-09-10 11:28
Wystawa Fundacji Dr Clown. Obrazy w szczecińskim "Krzemieniu"
Fot. organizator  

Fundacja Dr Clown zaprasza na wyjątkową wystawę do szczecińskiego Domu Kultury "Krzemień". "Kolory Uśmiechu" to obrazy namalowane przez seniorów z DPS Dom Kombatanta oraz pacjentów szpitala „Zdroje” podczas warsztatów arteterapeutycznych. Otwarcie ekspozycji zaplanowane jest w piątek (10 września) o godzinie 18. Wstęp wolny.

– W ramach projektu „Profilaktyka zdrowotna z uśmiechem. Warsztaty plastyczne dla dzieci i seniorów bazujące na terapii śmiechem" chcieliśmy pokazać seniorom i pacjentom szpitala, że uśmiech może pomóc w powrocie do zdrowia. Jako Doktor Clown od wielu lat obserwuję jak śmiech mobilizuje organizm do walki z chorobą, jak pomaga odreagować frustrację w trudnych sytuacjach, poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale pozytywnie wpływa na funkcjonowania całego organizmu! Podczas warsztatów opowiadaliśmy własne doświadczenia, jak uśmiech pomógł nam w trudnych sytuacjach, a emocje i historie związane z uśmiechem przenosiliśmy na płótna. W sumie powstało 120 prac malarskich. Wybrane z nich mieszkańcy Szczecina będą mogli zobaczyć na specjalnej wystawie w Domu Kultury "Krzemień" - mówi Magda Błaszczyk, pełnomocnik Fundacji Dr Clown w Szczecinie.

Wystawę "Kolory Uśmiechu" można będzie obejrzeć w godzinach otwarcia DK "Krzemień" – w weekend od godz. 11 do 20, a w dni powszednie w godz. 9 - 20. Ekspozycja ma być otwarta przez tydzień - do 17 września.

(MON)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA