Wtorek 09 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nowy dom kultury w Podjuchach. Przyjdź w sobotę na dzień otwarty [GALERIA]

Data publikacji: 2020-09-24 18:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-25 17:18
Nowy dom kultury w Podjuchach. Przyjdź w sobotę na dzień otwarty
 

Dom Kultury „Krzemień” to nowa, trzynasta instytucja kultury w Szczecinie, mieszcząca się w nowoczesnym, zbudowanym od podstaw budynku, w dzielnicy Podjuchy. W piątek (25 września) zaplanowano tu widowisko muzyczno-teatralno-filmowe z okazji otwarcia placówki. Będzie ono transmitowane w Internecie. Z kolei w sobotę mieszkańcy będą mogli zwiedzić "Krzemień".

- To, co jest niesamowite w tym domu kultury, to fakt, że powstał on dzięki wysiłkom i inicjatywie mieszkańców prawobrzeżnej części miasta - podkreślał, na czwartkowej konferencji prasowej, wiceprezydent Krzysztof Soską. - Było na ten temat sporo dyskusji, spotkań, jak też radosnych happeningów, którymi chciano wywrzeć nacisk na włodarzach miasta. Efekt tego wszystkiego jest imponujący.

W placówce odbywać się będą nie tylko wydarzenia kulturalne, ale również zajęcia edukacyjne oraz artystyczne. Stworzono ponad 30 pracowni, do których zapisy rozpoczną się 15 października. 

- Nasza oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym do seniorów, dla których przygotowaliśmy przedpołudniowe zajęcia - mówił dyrektor placówki, Michał Giełzak. - W domu kultury jest spora sala widowiskowa i kino. Część pokazów, w ramach październikowych Dąbskich Wieczorów Filmowych, będzie się odbywała właśnie u nas w "Krzemieniu".

Dom Kultury Krzemień

W piątek (25 września) o godz. 19 zaplanowana jest wspomniana transmisja online widowiska inauguracyjnego - na profilu facebookowym domu kultury oraz na kanale YouTube tej placówki. Wystąpią wtedy szczecińscy artyści: Piotr Banach, Tulia, Maciej Silski, Zespół Pieśni i Tańca „Szczecinianie”, Bonson, Ryszard Leoszewski, Arfik, Teatr „nie ma”, Magdalena Wrani-Stachowska, zespół pod kierownictwem Tomasza Lewandowskiego w składzie: Tomasz Lewandowski, Paweł Rozmarynowski, Artur Pacak, Tomasz Nawrocki, Jacek Skrzypczak, Remigiusz Kędzierski, kwartet smyczkowy w składzie: Maria Radoszewska, Ela Fabiszak, Zuzanna Bogusławska, Dobrawa Czocher.

Kolejnego dnia - w sobotę w godz. 12-21.20 - odbędzie się dzień otwarty domu kultury. W budynku oraz w trzech namiotach na zewnątrz będzie można zapoznać się z ofertą "Krzemienia" i porozmawiać z instruktorami. W programie sporo atrakcji oraz koncerty, bowiem wystąpią wtedy m.in.: Jackpot, Kapitan Stereo oraz Tekla Klebetnica.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pytanie do dyrektora Michał Giełzak
2020-09-25 16:56:33
Dlaczego całą konferencją rządził wiceprezydent Krzysztof Soska? Czy Michał Giełzak jako dyrektor o czymś tam decyduje, czy wszystko musi być uzgadniane z urzędnikami z urzędu miasta? Jak góra zakaże spotkań samo-organizującym się mieszkańcom, to oczywiście zgody na skorzystanie z domu kultury nie otrzymają. Tak było, jest i jak widać będzie.
Haha
2020-09-25 16:51:27
Po tym kto prowadził konferencję widać kto tam jest panem i gospodarzem i kto tam o wszystkim decyduje. Dyrektor wykonuje tylko polecenia z góry. Widać to aż nadto z postawy tych panów, z ich mowy ciała oraz z tego, kto ma przed sobą wszystkie mikrofony.
Biskupski
2020-09-25 10:43:25
Szuszkuna zastąpił Biskupski, teraz to on będzie się tam lansować
Miotacz pawia
2020-09-25 06:53:55
Tylko mi tego pierwszego z lewej trzymać z daleka od dzieci.
?!
2020-09-24 22:33:43
Co ma oznaczać ta (sic!) wytatuowana facjata?!
Hot
2020-09-24 18:09:40
A Szyszkun gdzie przepadł? Deptał, deptał i ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA