piątek, 05 marca 2021r.

Wyspiański poznał Kaczmarskiego, a Słowacki - Młynarskiego. Premiera teatru Gwitajcie [FILM]

Data publikacji: 2021-01-23 21:43
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-23 22:29
Wyspiański poznał Kaczmarskiego, a Słowacki - Młynarskiego. Premiera teatru Gwitajcie
Fot. archiwum Teatru Rozmaitości Gwitajcie  

Premiera nowego przedstawienia online szczecińskiego Teatru Rozmaitości Gwitajcie, pt. "A to Polska ... właśnie", odbyła się w sobotę (23 stycznia) na kanale wspomnianej instytucji na YouTube.

"Tym razem spektakl dla nas bardzo ważny i emocjonalny. Spektakl z dedykacją upamiętniający naszego Przyjaciela, autora naszego logo i trzech plakatów do naszych przedstawień. Ryszard Kaja odszedł za wcześnie i bardzo za nim tęsknimy. Na szczęście pozostawił po sobie twórczość, której cząstkę umieściliśmy w tym przedstawieniu" - na Facebooku napisali twórcy.

O czym opowiadaten spektakl? Oddajmy głos artystom: "Dzieje Polski to bogaty dorobek tych, co Polskę sobie umiłowali i tworzyli o niej, dla niej i przez jej pryzmat. To nasza spuścizna, do której wciąż dopisywane są nowe dzieła. Nie sposób przejść obok tej skarbnicy z obojętnością, czego i my absolutnie nie czynimy. Zapraszamy na wyjątkowy spektakl zatytułowany "A to Polska... właśnie", w którym współczesność zderzy się z przeszłością, Wyspiański pozna Kaczmarskiego, a Słowacki - Młynarskiego. A wszyscy w biało-czerwonych barwach. Nasze przedstawienie pozwoli odkryć skarby polskiej kultury i pomyśleć o Ojczyźnie w sposób teatralny. Będziemy wspólnie wędrować przez niełatwe ścieżki historii, a nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie uczynili tego również przy pomocy muzyki. Dlatego w spektaklu usłyszeć będzie można wyjątkowo dobrany zbiór piosenek słodko-gorzkich, mądrych, ale także tych z przymrużeniem oka, o Polsce traktujących".

W spektaklu występują: Izabela Mielczarek, Izabela Zielińska, Jakub Gwit, Miłosz Wojciechowski.

(MON)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ