poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Wyjątkowy koncert na dziedzińcu. Legenda z Krakowa

Wyjątkowy koncert na dziedzińcu. Legenda z Krakowa

Wyjątkowy koncert na dziedzińcu. Legenda z Krakowa
Data publikacji: 2015-08-26 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:56
Wywietleń: 1182 14171

Ma prawie 60 lat i jest niekwestionowaną legendą. Krakowska Piwnica pod Baranami przyjeżdża do Szczecina. Koncert znakomitych artystów odbędzie się w najbliższy piątek, 28 sierpnia.

Piwnica powstała z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego w 1956 roku, w podziemiach Pałacu pod Baranami. Tworzyli ją literaci, plastycy, muzycy i aktorzy. Ich ekscentryczny kabaret szybko stał się sławny. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim m.in. Ewa Demarczyk, Wiesław Dymny, Krzysztof Komeda, Zbigniew Presiner, Marek Grechuta, Jacek Wójcicki i Grzegorz Turnau.

Koncert odbędzie się na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich. Przed publicznością wystąpią: Mieczysław Święcicki, Tadeusz Kwinta, Miki Błoński, Piotr Kubowicz, Alosza Awdiejew, Maciek Półtorak, Tamara Kalinowska, Ola Maurer, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Kamila Klimczak, Agata Ślazyk, Leszek Wojtowicz, Beata Czernecka, Dorota Ślęzak, Rafał Jędrzejczyk i Marek Michalak. Można spodziewać się, że zabrzmią stare przeboje, czyli m.in. „Rebeka", „Skrzypek Hercowicz" czy „Jęczmienny łan".

Działalność Piwnicy pod Baranami przechodziła różne etapy. Najtrudniejszy nastąpił po śmierci założyciela i charyzmatycznego lidera. Obecnie, kabaretem zarządza stowarzyszenie, a artyści wciąż występują pod dawnym szyldem. Ich koncerty to zawsze sporo wzruszeń, wiele emocji i niepowtarzalna, melancholijna atmosfera.

Szczeciński koncert rozpocznie się w piątek, o godz. 20. Bilety kosztują 50 złotych. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na to muzyczne wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS na numer 72601 z hasłem: kurier.kabaret. Na SMS-y zgłoszeniowe czekamy do 27 sierpnia, do godz. 11.59. A w czwartek, 27 sierpnia o godz.12, uczestnicy konkursu otrzymają SMS-a z pytaniem. Zaproszenia otrzymają te trzy osoby, które najszybciej - i prawidłowo - na nie odpowiedzą. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT.

(kas)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
25
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy